Відбулася зустріч експертів щодо двох ключових міжнародних проєктів університету

18-19 лютого у Микуличині (Івано-Франківська область) відбулась традиційна дводенна робоча щорічна нарада експертів щодо проєктів Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» (МНЦ) Прикарпатського та Варшавського університетів на горі Піп Іван та Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України і Польщі (МЦЗ).

У засіданні взяли участь в.о. ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда, проректор Прикарпатського національного університету Ярослав Шинкарук, член Наглядової ради ПНУ Яна Стадільна, керівник Ботанічного саду ПНУ та координатор проєкту МЦЗ у Микуличині Роман Стефанюк, завідуюча кафедрою біології та екології, координаторка екологічного та метеорологічного напрямків МНЦ Мирослава Миленька, директор астрономічної дослідної станції МНЦ Володимир Троянський, науковий секретар МНЦ Уляна Семак, а також польські партнери — директор Студій східноєвропейських досліджень Варшавського університету Ян Маліцький, директор Польського Інституту у Києві Ярослав Ґодун, керівник відділу стипендій, стажувань та промоцій ВУ Матеуш Гняздовський, керівник адміністрації Студій східноєвропейських досліджень ВУ Гжегож Крушец.

Відкрив засідання в.о. ректора Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда. Він представив експертам проєкти і підкреслив, що перед партнерами ще залишається багато завдань, які було обговорено під час засідань.

Директор Студій східноєвропейських досліджень Варшавського університету Ян Маліцький позитивно оцінив роботу МНЦ «Обсерваторія». Він також анонсував експертам програму заходу для лауреатів престижного Конкурсу імені Єжи Ґедройця у приміщенні МЦЗ у Микуличині. Його мета розпочати дискусії між академічною молоддю двох країн з зустрічі студентів і молодих дослідників, які цього року були нагороджені за найкращі бакалаврські, магістерські та докторські роботи, присвячені польській тематиці, а також польсько-українським взаєминам. Їх запрошено до Міжнародного центру зустрічей студентської молоді у Микуличині на цікаві наукові дебати щодо тематики їх робіт.

Наступного дня керівники наукових напрямків Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» — завідуюча кафедрою біології та екології, координаторка екологічного та метеорологічного напрямків МНЦ Мирослава Миленька та директор астрономічної дослідної станції МНЦ Володимир Троянський презентували учасникам зустрічі результати діяльності. Також вони розповіли про подальші перспективи досліджень.

      

Пам’ятаємо наших Героїв Небесної Сотні. Продовжуємо боротьбу

20 лютого – день, який навіки закарбувався в історії України. День, коли ми згадуємо Героїв Небесної Сотні – тих, хто віддав своє життя за свободу, за право жити у незалежній країні, за майбутнє кожного з нас.

Ці сміливі люди вийшли на Майдан не заради слави чи нагород, а заради гідності, правди та справедливості. Серед них були представники різних професій, різного віку, але їх об’єднувала одна мета – вільна і сильна Україна. Серед тих, хто першими повстав проти несправедливості, були студенти, серед них і студенти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Молодь, яка перша відчула загрозу для майбутнього і вийшла відстоювати свої права. Вони не побоялися боротися за правду.

Одним із таких відважних студентів був Роман Гурик – студент-філософ, який не залишився осторонь у вирішальний момент для країни. Він боровся за ідеали свободи, рівності та справедливості, мріяв про краще майбутнє для України. Роман загинув від кулі снайпера на вулиці Інститутській, ставши одним із Героїв Небесної Сотні. Його подвиг назавжди залишиться в історії як символ жертовності та нескореності української молоді.

І сьогодні багато студентів цього та інших закладів освіти, цивільне населення продовжують захищати Україну – вже не лише з книгами в руках, а й зі зброєю, на передовій. Та боротьба, що розпочалася тоді, триває і сьогодні.

Герої Небесної Сотні стали першими у новітній історії нашої країни, хто поклав своє життя за свободу. Їхній подвиг не був марним – він став символом незламності українського духу.

І зараз, коли Україна знову бореться за своє існування, ми маємо пам’ятати: наша сила – в єдності. Ворог намагається розділити нас, посіяти брехню, але ми маємо вистояти. У такі моменти ми повинні бути разом – єдиними у своєму прагненні зберегти країну, свої цінності та головне – повагу один до одного. Адже тільки разом ми зможемо подолати всі виклики, що стоять перед нами.

Важливо підтримувати тих, хто бореться на передовій, тих, хто допомагає в тилу, і тих, хто щодня робить свій внесок у нашу перемогу. Ми сильні, коли ми об’єднані. Ми непереможні, коли підтримуємо один одного. Наша держава – це наша спільна відповідальність.

Пам’ятаймо про тих, хто загинув за нашу свободу, і робімо все, щоб їхня жертва не була марною.

Слава Героям Небесної Сотні! Слава всім, хто бореться за Україну! Слава Україні!