Вітаємо з Міжнародним днем рідної мови!

Шановні викладачі, студенти та співробітники Прикарпатського національного університету!

Вітаємо вас із Міжнародним днем рідної мови!

Цей день відзначається щороку 21 лютого та має на меті привернути увагу до мовного різноманіття світу, важливості збереження та розвитку рідної мови як невід’ємної складової національної культури. Мова є потужним засобом самовираження, збереження історичної пам’яті, формування громадянської свідомості та ідентичності кожного народу.

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника відіграє важливу роль у підтримці та розвитку української мови, сприяючи її поширенню в науковому, освітньому та культурному просторі. Ми усвідомлюємо, що мова є не лише засобом комунікації, а й ключовим фактором національного відродження та єдності.

Сьогодні особливо важливо берегти, плекати та розвивати рідну мову, підтримувати мовне різноманіття, вивчати й поважати інші мови світу. Саме мова є основою нашої культури, нашого минулого, сучасного й майбутнього.

Бажаємо всім нам шанувати, удосконалювати та популяризувати українську мову, збагачувати її науковими, літературними та мистецькими здобутками. Нехай рідне слово об’єднує, надихає та сприяє розвитку нашої держави!

З нагоди Міжнародного дня рідної мови кафедра журналістики ПНУ, а саме студентка-журналістка Софія Наумова підготувала інтерв’ю з деканом факультету філології Романом Голодом, у якому йдеться про значення рідної мови, її розвиток та виклики сьогодення.

Єдність у пам’яті, сила у боротьбі

20 лютого Україна схиляє голову перед Героями Небесної Сотні. В цей день ми не лише згадуємо тих, хто віддав своє життя за свободу, а й замислюємося над тим, якою ціною здобувається незалежність.

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника традиційно вшанували пам’ять Героїв біля пам’ятного Обеліску студентам і викладачам, які загинули за Україну. Тут, у серці університету, завжди звучить ім’я Романа Гурика — 19-річного студента, який пішов на Майдан і став символом боротьби за гідність та правду.

Сьогодні, коли боротьба триває, пам’ять про Романа і всіх, хто віддав життя за нашу свободу, є не лише скорботою, а й дороговказом. Наш університет уже втратив 59 своїх студентів та випускників у війні з російським агресором. Це не просто цифри. Це долі молодих людей, які вірили в майбутнє України і віддали за нього найдорожче.

«Ми маємо бути гідними їхнього подвигу. Україна живе, поки ми єдині. Ми маємо не лише пам’ятати, а й діяти: навчатися, працювати, підтримувати військових, допомагати тим, хто цього потребує. Лише так ми зможемо здобути перемогу», — наголосив Ігор Цепенда.

Мама Романа, Ірина Гурик, поділилася болем, який ніколи не зникне, і водночас вірою в те, що справу її сина продовжують тисячі молодих українців: «Пам’ять — це найважливіше, що ми повинні нести в серці. Поки ми пам’ятаємо, поки говоримо про них — вони живі. Але головне — це не просто згадувати, а нести їхні ідеї у життя, будувати сильну Україну».

Завершила зустріч пісня «Непереможна Україна» у виконанні студентки Софії Дерев’янко.

Це не просто слова, а наша спільна обітниця — не здаватися, боротися і перемогти.

Пам’ятаємо. Єднаємось. Діємо.

   

Важлива інформація! Університет переходить на дистанційне навчання

З 24 лютого 2025 року Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника переходить на дистанційну форму навчання до 28 лютого 2025 року.

Таке рішення прийнято відповідно до рішення Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Івано-Франківської обласної державної адміністрації (протокол № 3 від 18 лютого 2025 року) та ураховуючи зростання рівня захворюваності на ГРВІ та грип серед студентів.

Відповідний Наказ в.о. ректора № 130 від 21.02.2025 спрямований на недопущення ускладнення епідемічної ситуації та забезпечення безпечних умов для усіх учасників освітнього процесу.