Безкоштовна підготовка до успішного складання НМТ-2024 з іноземних мов!

Підготовка до успішного складання НМТ- 2024 передбачає 16 безкоштовних уроків, тривалістю 2 години кожен протягом двох місяців безпосередньо перед самим екзаменом.

Заняття проводяться доцентами трьох профільних кафедр (англійської, німецької та французької філології) виключно відповідною іноземною мовою. Кожне заняття присвячене ретельному повтору окремої граматичної теми на рівні В1-В2, яка завжди є включена у тестах НМТ.

Заняття насичені лексико-граматичними вправами, які мають таку ж саму структуру, як і на екзамені. Окрім того, на кожному занятті ми покращуємо розмовні навички учнів, переглядаючи коротенькі автентичні відео на сучасну тематику і обговорюмо їх разом.

Перевагою саме такої підготовки до НМТ є те, що ми ретельно пропрацьовуємо усі види завдань (читання, вибір правильної відповіді, граматики, використання мови) за 2 місяці, що 100% збільшить шанс абітурієнтів здати екзамен краще, зважаючи на жорсткіші умови оцінювання тесту цьогоріч.

На засіданні Вченої ради розглянуто низку важливих питань

30 січня в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулося чергове засідання Вченої ради.

Ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, професор Ігор Цепенда розпочав засідання хвилиною мовчання у пам’ять про співвітчизників, котрі загинули у боях з російським агресором.

Далі ректор урочисто вручив атестат професора кафедри професійної освіти та інноваційних технологій Надії Кіндрачук; диплом доктора філософії завідувачу педагогічного відділення «Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника» Людмилі Ликтей. Також Ігор Цепенда вручив атестати та привітав із вченими званнями доценток кафедри журналістики Наталію Шотурму, кафедри біології та екології Нелі Долинко, кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Наталію Сабат. Подякою голови Івано-Франківської обласної ради було нагороджено кандидата юридичних наук, доцента кафедри трудового, екологічного та аграрного права Наталію Кохан за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та активну участь у науковій роботі кафедри трудового, екологічного та аграрного права Навчально-наукового юридичного інститути ПНУ.

Під час засідання було розглянуто низку питань згідно з порядком денним. Зокрема, з доповіддю про завдання щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу в університеті виступив голова постійно діючої комісії з питань етики та академічної доброчесності, професор Олег Жерноклеєв; про стан і перспективи розвитку діяльності органів студентського самоврядування виступила голова студентського сенату університету Вікторія Лялюк; про роботу Центру інноваційних освітніх технологій «PNU EcoSystem» виступила професор Олена Будник; про обговорення основних напрямів реформування системи вищої освіти в Україні виступив ректор ПНУ, професор Ігор Цепенда та інше.

Літургія серця: вітаємо Олега Чуйка з 50-літнім ювілеєм!

У Музеї мистецтв Прикарпаття триває виставка графіки та розпису на шовку Олега Чуйка — доктора мистецтвознавства, професора, завідувача кафедри дизайну і теорії мистецтв Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Вона присвячена 50-літньому ювілею митця і налічує майже пів сотні картин.

Сьогодні ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда відвідав експозицію під назвою «Літургія серця» та особисто привітав із 50-річчям завідувача кафедри дизайну і теорії мистецтва Олега Чуйка, побажавши ювілярові невичерпного натхнення, подальшого успіху та творчого злету!

Олег Чуйко досліджує проблеми історії української та європейської культури, сакрального мистецтва, а також актуальні питання сучасного мистецтва та дизайну. Він є автором багатьох монографій та наукових публікацій. Митець працює в галузі текстилю, зокрема, розпису на шовку, графіки та дизайну.

Варто відзначити, що його роботи знаходяться в багатьох музеях та приватних колекціях України та закордоном. Виставка «Літургія серця», експонуватиметься у музеї мистецтв Прикарпаття до середини лютого.

Прикарпатський університет висловлює свою подяку доктору мистецтвознавства, професору, завідувачу кафедри дизайну і теорії мистецтв Навчально-наукового інституту мистецтв Олегу Чуйку за вагомий внесок у розвиток кафедри дизайну і теорії мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв. Нехай кожен наступний етап вашої професійної діяльності приносить нові досягнення та теплі миті творчої наснаги. Зичимо вам невичерпного ентузіазму та безмежної радості від творчого процесу. Ваша праця надихає і робить наше університетське середовище більш креативним та привітним. Вітаємо з ювілеєм та бажаємо нових вершин у мистецькому світі!

Конфліктологія як інструмент формування позитивного психоемоційного клімату в колективі

Сьогодні, 24 січня, для членів Комісії з питань етики та академічної доброчесності Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника проводився офлайн тренінг на тему: «Конфліктологія як інструмент формування позитивного психоемоційного клімату в колективі».

Слід зазначити, що даний захід відбувався в межах роботи Школи академічної доброчесності, за сприяння першої проректорки Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Валентини Якубів. Тренером даного заходу була кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціальної психології Надія Вітюк.

На тренінгу розглядали сутність конфлікту, причини його виникнення, основні ознаки, особливості сприймання опонентами один одного, специфіку «мови конфлікту» та «мови вибачень». Учасники тренінгу працювали із кейсами, на яких апробували технологію аналізу конфлікту, різні техніки оптимізації комунікації в конфліктних ситуаціях, стратегії поведінки учасників конфлікту та алгоритми розв’язання проблем у колективі. Також значна увага приділялася питанням дотримання корпоративної етики членами колективу, визначенню особистісних ресурсів самовладання в конфліктних ситуаціях, чинників та умов попередження конфліктів.

В ході проведення тренінгу, в аудиторії слухачів, спостерігалася зацікавленість конфліктною проблематикою, способами вирішення конфліктів у колективах, практиками самопізнання. Отримавши нові знання і практичні навички роботи з аналізу, профілактики, попередження і розв’язання конфліктів, учасники тренінгу застосовуватимуть їх у своїх структурних підрозділах, що сприятиме формуванню сприятливого психоемоційного клімату в колективі загалом.

   

З Днем Соборності України!

Сьогодні в Україні відзначають День Соборності! Символічно, що в колишньому Станіславові відбулося підписання Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Цей день є символом єднання та спільної історії нашої незалежної країни. Ми вшановуємо це, як свято величі та сили українського народу, як день, коли різні регіони, культури та традиції об’єднуються для спільної мети.

Ми – соборна, міцна та вільна нація, і нехай цей день принесе нам нове натхнення та віру у нашу славну Перемогу над ворогом. Україна – це країна, яка завжди виходить з випробувань ще сильнішою, ніж раніше.

Ми горді за нашу культуру, мову та традиції, за нашу єдність та спільні досягнення. Прикарпатський університет веде системну роботу з університетами в усіх куточках України та об‘єднує багато освітян та студентів заради спільних цілей та успішних проєктів.

Нехай День Соборності додасть сили та натхнення усім українцям, де б вони не знаходилися. Нехай він підкреслить нашу віру у світле та процвітаюче майбутнє нашої України.

В цей день необхідно також вшанувати наших захисників. Їхні мужність, відвага та посвяченість захисту Батьківщини є джерелом глибокої поваги та вдячності.

Бажаємо всім злагоди, взаєморозуміння та мирного розвитку нашої країни!

Слава Україні! Героям слава!

Університети України і Європи об’єднуються задля реалізації спільних міжнародних проєктів

Сьогодні у Центрі інноваційних освітніх технологій «PNU EcoSystem» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в змішаному форматі відбувся круглий стіл «Консолідація зусиль університетів задля розвитку інтернаціоналізації».

В його роботі взяли участь ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда, віце-президентка Європейського університету Віадріна (Німеччина) Даґмара Яєсняк-Кваст, співголова Консорціуму Варшавського університету та українських університетів Ян Маліцький, директор Центру польських та українських студій при Європейському університеті Віадріна (Німеччина) Андрій Портнов, ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, ректор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Тетяна Кагановська, ректор Маріупольського державного університету Микола Трофименко, ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко, проректор з науково-педагогічної роботи (гуманітарні питання) Київського національного університету імені Тараса Шевченка Інна Степанець та помічник проректора з міжнародного співробітництва Олександр Гришко, проректор з наукової роботи Запорізького національного університету Геннадій Васильчук.

«Сьогоднішній захід об’єднує не тільки університети України, а також Європейський університет Віадріна та Варшавський університет. Основна ідея, це об’єднати зусилля в реалізації різноманітних міжнародних проєктів за участі німецьких, польських університетів та університетів України. Зокрема, в широкій тематиці, починаючи від права, закінчуючи культурологією. Тобто те, що є важливим в розробці проблематики, яка пов’язана із тематикою Європейського Союзу, грантових програм, які будуть спрямовані на підготовку фахівців стосовно переговорного процесу України з ЄС. Переконаний, що низка великих тем, які ми обговорили будуть реалізованими. Дякуємо учасникам круглого столу, які мають можливість поділитися своїми думками щодо перспектив в реалізації спільних проєктів наших університетів», — пояснив мету заходу ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, професор Ігор Цепенда.

Розпочався круглий стіл з обговорення пропозицій щодо розвитку співпраці українських університетів з Європейським університетом Віадріна, зокрема, з Центром польських та українських студій при ньому.

«Президент Європейського університету Віадріна в Фракфурті-на-Одері Едуард Мюле передає вітання учасникам круглого столу! Чудово, що у такий нелегкий, зокрема, воєнний час для України, ми можемо організувати таку співпрацю та зібратися сьогодні разом. Наше завдання, це вислухати пропозиції сторін та зрозуміти те, чим можемо ми допомогти у даній співпраці з нашими українськими колегами. Наш університет підтримує українських студентів та дає можливість ще більше розвиватися у програмах мобільності, проходити різні курси та долучатися до обмінів. Сподіваюся, що надалі ми отримаємо погодження на подальше фінансування спільних проєктів не тільки для студентів, а й для ваших науковців. Я вважаю, що спільними зусиллями ми досягнемо успіху!», – зазначила віце-президентка Європейського університету Віадріна Даґмара Яєсняк-Кваст.

«Завдяки нашій спільній підтримці один одного, ми вистоїмо! Освіта зараз переживає дуже важкі часи. Витримати та подолати усі труднощі ми зможемо тільки об’єднавши наші зусилля. Головним є те, щоб ми виходили разом на наших міжнародних партнерів, підтримували зв’язок та шукали нові можливості», – підкреслила ректор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Тетяна Кагановська.

Після окресленої дискусії освітня делегація відвідала офіс релокованого до Івано-Франківська Херсонського державного університету. Після цього керівники університетів продовжили робочу зустріч круглого столу з пропозиціями розвитку наукової та проєктної співпраці.

Цього ж дня ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда підписав договір про співпрацю з ректором Маріупольського державного університету Миколою Трофименком. Метою договору є забезпечення національної кредитної мобільності, яка полягає у взаємному обміні досвідом для покращення якості підготовки фахівців, а також процес інтеграції між наукою, освітою та практичним використанням знань, взаємовигідного поєднання наукового потенціалу з практичним досвідом роботи, задоволення потреб і запитів кафедр.

У рамках зустрічі ректорів також планується візит до Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України та Республіка Польща (с. Микуличин, Івано-Франківська обл.) та обговорення перспектив проєктної співпраці в контексті організації академічної мобільності учасників освітнього процесу.

Відбудеться виставка-проєкт «Побачити скарби разом!»

10 січня о 15:00 год в Івано-Франківському краєзнавчому музею за адресою вул. Галицька 4а відбудеться виставка-проєкт «Побачити скарби разом!». Організаторами виступили Центр дослідження стратегій універсального дизайну Кафедри дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (доценти Надія Бабій, Ірина Чмелик), проєкт «Врятуймо скарби разом!» (художник-реставратор Івано-Франківського краєзнавчого музею Валерій Твердохліб), проєкт Сакральне Сучасне (художник Ярема Стецик).

Виставка присвячена міжнародному дню шрифта Брайля (3 січня) та дню народження Сергія Параджанова (9 січня).

Вона доповнює одну з основних музейних концепцій «дивись, але не торкайся» новими можливостями. Незрячі відвідувачі завдяки спеціальним адаптаціям, створеним науковцями Кафедри дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника мають можливість оцінювати твори візуального мистецтва, які є не лише шедеврами мистецтва, а й важливою частиною культурної історії. Найперше це стосується 5-ти тифлографічних композицій для проекту «Врятуємо скарби разом!»: гуцульський свічник-трійця ХІХ ст., Ікона «Богородиця з Ісусом» Модеста Сосенка, «Коронування Богородиці», «Богородиця-Одигітрія» та «Деісус», відома з фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків».

Окрім того представлено перший тактильний каталог для відділу народного мистецтва музею й тифлографічні адаптації на твори світових митців епохи Ренесансу, Бароко, Класицизму, авангардних напрямів мистецтва ХХ століття.

Як і багато інших інституцій, Івано-Франківський краєзнавчий музей протягом останніх років наполегливо працює, щоб розширити доступ до своїх колекцій, інвестуючи в програми поширення інформації та створення доступного середовища.

Співпраця з Центром дослідження стратегій універсального дизайну дозволяє залучити нові методики: створення аудіо- чи брайлівських путівників, складні 2- чи 3-D копії ключових робіт, до яких відвідувачі могли б торкатися. Порушуючи правило «заборонено торкатися» на новій виставці «Побачити скарби разом!», відвідувачі з вадами зору можуть нарешті отримати оцінку виставлених робіт.

Довідково. Центр дослідження стратегій універсального дизайну – структурний підрозділ Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Мета Центру – науково-дослідницька діяльність у сфері теоретичних досліджень інклюзивності суспільства та практичного проєктування доступного середовища у суспільних групах, найперше – людей з різними формами інвалідності: сліпотою чи слабозорістю, глухотою, різними формами спінальної інвалідності чи маломобільних, аутизмом тощо – в напрямку створення умов універсального середовища а також залучення до рецепції та створення мистецтва.