Відбулося засідання профспілкового комітету

1 лютого у Прикарпатському національному університету відбулося засідання профспілкового комітету за участю голови Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Зоряни Король та заступниці голови обласної організації Уляни Гураль.

Головними на зібранні стали питання щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України про впорядкування надання та використання відпусток, а також про план роботи Первинної профспілкової організації працівників університету на 2024 рік та затвердження статистичного і фінансового звітів.

Зоряна Король вручила голові профспілкової організації ПНУ Василю Климончуку нагороду Профспілки працівників освіти і науки України за організацію літнього дитячого оздоровлення у 2023 році – почесний знак «Турбота про дітей».

Голови профбюро структурних підрозділів університету взяли активну участь в обговоренні питань порядку денного. Особливо цікавим було питання щодо запланованого внесення змін до законодавства про працю, представники обласної профспілки відповіли на численні запитання з цього приводу.

Також було розглянуто поточні фінансові питання: про надання нецільових матеріальних допомог членам профспілки, заохочення профактиву та організацію збору коштів на потреби ЗСУ.

  

Підписано договір про співпрацю з Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна

Сьогодні ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда зустрівся з ректоркою Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Тетяною Кагановською. Сторони обговорили та підписали договір про співпрацю з метою розвитку та поглиблення взаємної співпраці у галузях науково-дослідної, освітньої, навчально-методичної, організаційної, інформаційної, експертної, видавничої та іншої соціально значимої для розвитку українського суспільства. У розмові про майбутню співпрацю також взяв участь ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський.

Основними напрямками співпраці є:

– забезпечення якісної освітньої складової у підготовці здобувачів освіти та підвищенні кваліфікації працівників;

– задоволення соціально значимої для розвитку українського суспільства потреби у сталому розвитку громадянського суспільства, підтримці ініціатив громад та забезпечення їх економічної стійкості;

– інформаційний супровід програм, проєктів, заходів;

– сторони намагатимуться широко залучати міжнародні організації й установи до співпраці з питань реалізації заходів тощо.

Прикарпатський — у п’ятірці найкращих університетів престижного рейтингу Webometrics Ranking of World Universities

З-поміж 299 закладів вищої освіти України Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника посів четверту позицію у престижному Міжнародному рейтингу Webometrics Ranking of World Universities. 

На офіційному сайті рейтингу університетів Webometrics Ranking of World Universities опубліковано інформацію про позиції кращих університетів світу, які потрапили до у рейтингу у 2024 році.

Варто відзначити, що у світовому рейтингу Webometrics Прикарпатський університет займає 1885 місце, а серед європейський університетів – 692.

Нагадуємо, що Webometrics Ranking of World Universities – це найбільший академічний рейтинг вищих навчальних закладів, за яким аналізують ступінь представлення діяльності університетів в Інтернет-просторі, який кожні шість місяців надає незалежну, об’єктивну, безкоштовну, відкриту наукову інформацію про результати діяльності університетів з усього світу.

Webometrics Ranking of World Universities є ініціативою Лабораторії кіберметрики, дослідницької групи, що належить до Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC), найбільшого державного дослідницького органу в Іспанії. Початковою метою рейтингу стало сприяння науковій присутності в Інтернеті, підтримка ініціатив «Відкритий доступ» для значного збільшення передачі наукових та культурних знань, створених університетами. Для досягнення цієї мети публікація рейтингу є одним із найпотужніших та найуспішніших інструментів з метою консолідації змін в академічних колах, підвищення відданості вчених та розробки вкрай необхідних довгострокових стратегій.

Webometrics Ranking of World Universities не є рейтингом веб-сайтів університетів, це рейтинг власне університетів. Він використовує як вебметричні, так і бібліометричні (дослідницькі) показники.

Тобто мета рейтингу – не оцінювати веб-сайти, їх дизайн чи зручність використання, популярність їх вмісту відповідно до кількості відвідувань. Веб-показники розглядаються шляхом правильної, всебічної, глибокої оцінки університету глобальної продуктивності, беручи до уваги його діяльність і результати, їх значення і вплив. Основною його ціллю є сприяння створенню відкритого доступу до знань, які надає університет.

Результати рейтингу можна переглянути тут: https://www.webometrics.info/en/Europe/Ukraine%20