Студенти-художники створили оформлення центру дошкільної освіти на педагогічному факультеті

Впродовж 2023-2024 рр. налагоджена ефективна співпраця між кафедрами образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового інституту мистецтв ПНУ та кафедри теорії та методики дошкільної і спеціальної освіти педагогічного факультету ПНУ.

З ініціативи доктора педагогічних наук, професора Неллі Лисенко студенти 4 курсу спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» – Анастасія Бобко, Марта Будна, Ольга Бесащук, Анастасія Сапуга під керівництвом викладачів Володимира Сандюка, Лариси Сандюк виконали художнє оформлення (настінні розписи). Це моделі інтер’єру освітнього простору сучасного закладу дошкільної освіти на педагогічному факультеті.

Ця робота є органічним доповненням стендів, виконаних студентами кафедри дизайну і теорії мистецтв (кер. Ірина Чмелик), й дасть можливість навчатися студентам – майбутнім педагогам в гармонійному естетичному середовищі, а для молодих митців – це велика школа навчання і практики, набуття досвіду роботи з монументальними, архітектурними формами.

    

Краєзнавчо-мистецька експедиція викладачів та студентів

Представники професорсько-викладацького і студентського складу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника здійснили краєзнавчо-мистецьку експедицію по відомих місцях Галичини. Зокрема, у поїздці взяли участь учасники та постановники опери «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, яку було представлено минулого року у співпраці з симфонічним оркестром Івано-Франківської філармонії ім. Іри Маланюк.

Під керівництвом директора Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського університету Володимира Федорака та голови Первинної профспілкової організації, голови профспілкового комітету ПНУ, професора Василя Климончука викладачі та студенти провели зустріч з учнями Галицького ліцею імені Ярослава Осмомисла.

Учні ліцею отримали корисну інформацію щодо можливостей вступу на різні спеціальності факультету історії, політології і міжнародних відносин та Навчально-наукового інституту мистецтв.

Викладачі та студенти ПНУ детально розказали про особливості освітніх програм, вимоги до складання творчих випробувань.

Під час зустрічі наші студенти навіть виконали декілька музичних композицій.

Також студенти та викладачі відвідали перлину сакральної архітектури України та світу – Церкву Зішестя Святого Духа у місті Рогатин, яка є найстарішою збереженою в Україні дерев’яною церквою, пам’яткою народної архітектури та монументального мистецтва національного значення, що в 2013 році була включена у список світової спадщини ЮНЕСКО.

Продовженням краєзнавчо-мистецької експедиції стала зустріч з генеральним директором Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, народним артистом України Василем Вовкуном та екскурсія театром.

Також викладачі та студенти мали змогу послухати оперу Джузеппе Верді «Набукко», в якій партію Захарії виконував випускник Навчально-наукового інституту мистецтв Володимир Дутчак.

«Вважаю, що такі заходи дають колосальний ефект синергії. Це – всебічне змістовне виховання української молоді, її духовний та патріотичний гарт», ‒ вважає Володимир Федорак.

Учасники поїздки щиро дякують ректорату та профкому університету, дирекції музею мистецтв Прикарпаття і Львівської Національної опери за сприяння в реалізації цього важливого заходу.

    

Ректор взяв участь у програмі «Новий погляд»

У програмі «Новий погляд» у ректора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігоря Цепенди відбулась дуже цікава та змістовна розмова з генеральним директором «Телерадіокомпанії РАІ» Андрієм Русиняком.

Під час інтервʼю торкнулися теми політичних відносин між європейськими державами, налагодження співпраці та геополітичної ситуації. Ректор також відзначив діяльність успішних наукових шкіл та проєктів університету, розказав про грантову роботу.

Говорили про організаційну нараду, яка відбулася на днях з метою реалізації Постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя ветеранів війни на базі закладів освіти засобами освіти, спорту та реабілітації». Нагадаємо, що за результатами цієї наради було підписано меморандум і визначено план дій на 2024 рік.

Йшлося й про міжнародні рейтинги та співпрацю з релокованими вишами та багато іншого.