Мистецтво для підтримки українських Героїв

8 березня працівники кафедри дизайну і теорії мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв професор Богдан Губаль, доцентка Надія Бабій на запрошення міського голови м. Надвірна Зіновія Андрійовича відвідали мерію та Арт-простір Надвірнянської дитячої художньої школи.

Зіновій Андрійович – український політик, міський голова Надвірної (2006–2019 та з 2020 го), народний депутат ІХ скликання у 2019–2020-х роках, випускник художньо-графічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника 1994-го року.

Професор Богдан Губаль на зустрічі подарував пастель, який стане лотом одного з ближчих аукціонів для підтримки українських Героїв, а монографія Надії Бабій «Актуальні культурно-мистецькі практики та процеси Західної України кінця ХХ – початку ХХІ століття: культурні домінанти, форми репрезентації, перспективи» – доповнить фрагменти подій, у яких мистецтво так само було зброєю!

Богдан Губаль – майстер художнього текстилю, майстер гобеленів. Заслужений діяч мистецтв України. Працює в художньому текстилі, дизайні інтер’єру, акварелі, пастелі, графічному дизайні. Автор раціоналізаторських винаходів у галузі дизайну інтер’єру, меблів та розпису тканини.

Пастель – одна з обраних технік, у якій працює Богдан Губаль. Багато експериментує з кольором тла і колірними підкладками. Сухий матеріал крейда – міниться, блищить, створює враження глибини, чи навіть прориває простір, але техніка – ніщо, порівняно з духом, що наповнює твори митця.

Творче кредо художника: «Вічний рух і одна мить». Твори Богдана Губаля зберігаються в 20-ти визначних музеях: Івано-Франківська, Казані, Львова, Хмельницького, Дрогобича, Рівного, Переяслав-Хмельницького, Києва, Ньїредьгази (Угорщина), Вінніпеґа (Канада), Торонто (Канада), в приватних збірках Австрії, Великобританії, Франції, США, Чехії, Канади, Ізраїлю, Татарстану, Фінляндії, Австралії, Кореї».

  

Запрошуємо на консультацію для вступників (НМТ-2024: як зареєструватися)

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника запрошує випускників шкіл та коледжів на консультацію з приводу правил реєстрації на Національний мультипредметний тест 2024 року.

В ході консультації буде подана покрокова інструкція щодо методики заповнення інформації на сайті УЦОЯО, які документи для цього необхідно підготувати і які вимоги до них, наголошено на послідовності виконання реєстрації.

Учасники консультації матимуть змогу отримати відповіді на запитання від відповідального секретаря Приймальної комісії Університету Івана Плеця та заступника директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти (РЦ УЦОЯО) Івана Любінця. Консультація відбудеться онлайн (трансляція на Facebook), у суботу, об 11.00 год.

Посилання для під’єднання до онлайн трансляції: https://fb.me/e/1UZ83aDYW.

Запрошуємо!

Відзначено 210-річницю Шевченка

9 березня кафедра методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Навчально-наукового інституту мистецтв ПНУ імені В. Стефаника відзначила 210-ту річницю нашого великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка. До спільного читання поезій Шевченка було запрошено студентів та доцентку кафедри мовознавства Олександру Огринчук Івано-Франківського національного медичного університету. Поезія Шевченка не втратила актуальності і сьогодні! Адже Тарас Григорович був не тільки видатним поетом, прозаїком, драматургом, художником, політичним і громадським діячем, а й пророком! Уже багато років поет надихає українців на боротьбу за волю. 

Під час заходу студенти та викладачі разом вшанували творчість великого поета та обговорювали його вплив на сучасне мистецтво та культуру. Ця подія є не лише важливим відзначенням великого дня української культури, але й стимулом до подальшого вивчення та вдосконалення мистецького доробку Тараса Шевченка в контексті сучасних викликів і тенденцій.

Зокрема, взяв участь і студент-іноземець, зачитавши вірші українською мовою. Це символічно демонструє важливість вивчення української мови та культури для іноземних студентів, а також показує їхню повагу до традицій і літературних шедеврів України. Таке взаєморозуміння сприяє культурній інтеграції та поглибленню міжнародних зв’язків університетського співтовариства.