Проведено консультацію з приводу правил реєстрації для участі в НМТ-2024

9 березня у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника проведено консультацію з приводу правил реєстрації для участі в національному мультипредметному тесті 2024 року для випускників шкіл та коледжів у форматі онлайн.

В ході консультації проректор з науково-педагогічної роботи Едуард Лапковський представив покрокову інструкцію правил реєстрації для участі в НМТ-2024 року, а саме: методику заповнення інформації на сайті УЦОЯО, які документи для цього необхідно підготувати і які вимоги до них, а також наголосив на послідовності виконання реєстрації.

Далі учасники консультації отримали відповіді на запитання від відповідального секретаря приймальної комісії університету Івана Плеця та заступника директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Івана Любінця щодо особливостей проведення НМТ-2024.

Переглянути презентацію та відео-запис з консультації можна за посиланням: http://surl.li/rlbzk

   

Подорож у часі: Тарас Шевченко в образах сьогодення

11 березня у Івано-Франківській обласній філармонії імені Іри Маланюк відбулося художньо-поетичне дійство за участю творчих колективів та виконавців Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Захід присвячений 210-тій річниці від дня народження українського поета, прозаїка, мислителя, живописця, гравера, етнографа, громадського діяча, національного героя і символа України, нашого славного Кобзаря Тараса Шевченка.

У заході були представлені: академічний хор (керівник – заслужена працівниця культури України, доцентка Жанна Зваричук, чоловічий хор (керівник – кандидат мистецтвознавства, доцент Олег Колубаєв), поетичний театр (керівник – заслужена працівниця культури України, доцентка Надія Грицан), ансамбль скрипалів (керівник – старший викладач Роман Шиптур), ансамбль бандуристок «ҐЕРДАН» (керівник – докторка мистецтвознавства, професорка Віолетта Дутчак), ансамбль танцю «ДИВОЦВІТ» (керівник – кандидатка мистецтвознавства, доцентка Ольга Квецко), вокальне тріо у складі Вікторії Гоян, Лілії Кузь, Марти Орнат (керівник – заслужена артистка України, доцентка Ольга Молодій), вокальний дует у складі Андріани Монастирської, Анастасії Боднарчук, солісти: Анастасія Михайлів (клас викладача – заслуженого діяча мистецтв України, доцента Михайла Стефанюка), Андрій Озарко (клас викладача – народного артиста України, професора Володимира Піруса). Від Тараса Шевченка – Тарас Василюк, Владислав Гродзіцький. Режисер-постановник – заслужений працівник культури України, доцент Надія Грицан.

Тарас Шевченко в авторській задумці Надії Грицан постає не лише позачасовим генієм, але й хребом нації, символом молодої України, яка проходить безліч етапів боротьби та формування. Поет обрамлює та виструнчує приспане почуття українства. Він, вірить у долю України та тривожно дивиться у вічі глядачам, вираз його обличчя мовить: чи не проспите ви цього разу своєї волі? Час запитань минув і настав час дій.

Молоді актори відобразили різні періоди Шевченкового життя, зокрема панщину, заслання та волю. Їхні виступи нагадали про важливість підтримки культурних цінностей та історичної пам’яті в часи війни, коли національний дух і єдність мають особливе значення. Ця подія показала, що навіть у найскладніші моменти мистецтво може стати могутнім інструментом об’єднання та висловлення духовних цінностей українського народу.

Художньо-поетичне дійство, яке створено спеціально до ювілею великого Кобзаря, привернула увагу широкого загалу до його творчості та важливості спадщини для сучасної української культури. Глядачі, заслухавшись та задивившись у виступи були в захваті від вражаючої емоційної сили подання творів Шевченка й виразності їхнього виконання. Всі відчули глибокий зв’язок між минулим і сучасністю, віддзеркалення національної гідності та патріотизму в кожному вірші й музичному творі. Ця подія підкреслила значення збереження та просування української культури і мови як одного з ключових аспектів національної самосвідомості та ідентичності.

 

Запрошуємо абітурієнтів до нашої творчо-наукової спільноти!

До вищого художнього професійного училища №3 м. Івано-Франківська завітали завідувач кафедри методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника професор Богдан Тимків та доцент Михайло Гнатюк.

Зустріч відбулась з метою ознайомлення абітурієнтів з освітньою програмою Середня освіта (Образотворче мистецтво), перспективами навчання та подальшої реалізації професійних здібностей в педагогічній галузі. Випускникам продемонстрували основні напрями роботи кафедри (навчально-методичний, творчий, науковий), представили викладацький склад, окреслили перспективи та тенденції розвитку.

Особливу увагу зосередили на впровадженні в спеціальність освітніх компонентів декоративно-прикладного мистецтва, що є важливою частиною підготовки практикуючого художника-педагога.

На зустрічі була також присутня директор вищого художнього професійного училища №3 Коростіль Наталія, яка відзначила високу якість навчання за презентованою освітньою програмою та наголосила на важливості здобуття вищої освіти.

Кафедра висловлює щиру подяку керівництву вищого художнього професійного училища №3 за співпрацю.