Творча зустріч студентів з виконавцем ролі Андрія Кузьменка у фільмі «Я, «Побєда» і Берлін» Іваном Бліндаром

20 березня до Міжнародного дня театру в літературно-мистецькій вітальні Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка відбулася творча зустріч студентів ПНУ з випускником кафедри сценічного мистецтва і хореографії, актором, виконавцем ролі Андрія Кузьменка у фільмі «Я, «Побєда» і Берлін» Іваном Бліндаром.

Розмовляли з Іваном про його ролі і український театр, життя та мрії, а також вихід в прокат довгоочікуваної стрічки «Я, «Побєда» і Берлін». Модератором мистецької події була кандидатка мистецтвознавства, доцентка кафедри сценічного мистецтва і хореографії Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університеу імені Василя Стефаника Оксана Федорків.

Іван Бліндар один з тих, хто руйнує міф про те, що тільки випускники столичних вишів можуть бути зірками. Простий хлопець з Івано-Франківська торує свій шлях у мистецтві завдячуючи власному таланту і працездатності. Незважаючи на свою популярність, він не має зіркової хвороби, проте має чітку громадянську позицію. Його акторський маніфест є поєднанням професійності та патріотизму. Він несе собою світло і надію в нашу перемогу, в наше майбутнє! У творчому доробку митця багато цікавих та нестандартних ролей, однак межі його творчої натури прагнули обширу і він спробував себе як актор кіно.

Оксана Федорків зауважила, що ця зустріч як мандрівка ролями Івана Бліндара. Це молодий і дуже талановитий актор Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, де на його рахунку вже понад 40 ролей. Кінокар’єра актора розпочалась 2016 року з короткометражного фільму «Кров’янка». З того часу вже зіграв 5 кіноролей та має досвід зйомок у кліпі.

Нині Іван Бліндар – нова зірка українського кінематографу, оскільки саме він зіграв Кузьму Скрябіна у фільмі «Я, Побєда і Берлін», прем’єра якого відбулася 14 березня 2024 року. За словами самого актора, його персонаж – це людина з добрим серцем та загостреним почуттям справедливості, а таким і був Скрябін. Це звичайна людина з великими мріями, яка потрапила в складні умови, де потрібно вчитися виживати.

Актор охоче відповідав на безліч цікавих, часом провокативних запитань, майстерно перетворювався на героїв своїх вистав, емоційно розповідав про історії із власного життя, поділився закуліссям зйомок популярного фільму «Я, Побєда і Берлін», говорив про труднощі, які спіткали команду в процесі закадрової роботи.

Після завершення зустрічі студенти мали можливість отримати автограф актора, який розкрив цікавий світ свого ремесла та додав гостям заходу натхнення та віри в себе. Іван переконаний, що для українського глядача, читача потрібно створювати позитивні враження від професійно створеного продукту, який несе добро, радість та віру в перемогу добра над злом.

Окремим акцентом діалогу була допомога актора ЗСУ, його волонтерська робота. Актор відзначив, що ми всі маємо бути вдячні нашим хлопцям і дівчатам, які на передовій боронять нашу країну, повинні допомагати їм та підтримувати їх.

  

Всеукраїнський день поезії в Інституті мистецтв

21 березня з нагоди Всеукраїнського дня поезії в межах «Творчих четвергів» у концертній залі Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася творча зустріч з письменником, заслуженим працівником культури України, заступником голови Національної спілки письменників України Ярославом Ткачівським. Модератором зустрічі виступив директор Навчально-наукового інституту мистецтв, кандидат історичних наук, доцент Володимир Федорак, який розказав декілька слів про відомого українського письменника – поета, прозаїка, пісняра, який є автором більше 50 поетичних і прозових книжок, також 11 збірників пісень та романсів, а це понад 150 пісень.

В авторському прочитанні присутні прослухали нові поезії духовної, громадянської та любовної тематики. Музичними обрамленням зустрічі було виконання пісні на слова Ярослава Ткачівського, музика Остап’юка «Прости нас, Боже…» у виконанні ансамблю бандуристок «ҐЕРДАН» (керівник – докторка мистецтвознавства, професорка Віолетта Дутчак).

Студенти кафедри сценічного мистецтва і хореографії декламували вервичку творів автора. Зокрема, духовної тематики – «Марення янгола» Назарій Тимків, новелу «Натільний хрестик» Романа Кортула та Назарій Тимків, патріотична лірика – «Жито як символ життя», «Пісня про Україну», «Йду знов в бій» Ольга Стрембіцька, Дарина Сак та Юлія Півторак.

Назарій Тимків на воєнну тематику виконав пісню на музику Дмитра Циганкова «Україні служити солдатом».

Власним прочитанням творів Ярослава Ткачівського поділилась і кандидатка мистецтвознавства, доцентка, заслужений працівник культури України, завідувачка кафедри сценічного мистецтва і хореографії Надія Кукурудза.

Ліричні вірші письменника покладені на музику багатьма відомими композиторами і музикантами, його пісні та романси виконують народні та заслужені артисти України, інші відомі співаки, а деякі твори поета-пісняра — стали вже хітами. Так, пісня «Волошки», автором якої є Ярослав Ткачівський, стала весільною, а згодом – народною піснею.

Творчість поета-пісняра викликала щире захоплення всіх, хто любить і шанує його талант.

З метою підтримки наших Збройних сили України, у залі була скринька, куди можна було задонатити. Зібрані кошти будуть передані нашому землякові Тарасові Панькові та його побратимам з 52-го стрілецького батальйону 63 бригади на придбання антидронової системи РЕБ.