Квест «Стефаниківський університет»!

У День університету, який ми відзначаємо у день народження нашого патрона Василя Стефаника 14 травня, ми проведемо квест для школярів 10-11 класів «Стефаниківський університет»!

Він проходитиме у два етапи.

Перший етап – участь у онлайн-вікторині, за результатами якої переможців буде запрошено до участі у другому етапі – у квесті локаціями університету.

Переможці гри будуть нагороджені цінними призами.

Запрошуємо до:

– участі у вікторині і квесті;

– знайомства з університетом;

Знайдіть нових друзів та отримайте цікавий досвід!

Весело і корисно проведіть з нами час!

Посилання для участі у вікторині: https://forms.gle/RBCmrs5e9sPixFQ77

Завідувач кафедри управління соціокультурною діяльністю, шоу-бізнесу та івентменеджменту, кандидат наук з державного управління професор Василь Шикеринець провів змістовне лекційне заняття для студентів ОП Менеджмент соціокультурної діяльності на тему “Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці”.

Сьогодні, 29 квітня 2024 р. на виконання Наказу Ректора ПНУ “Про оголошення Тижня охорони праці та проведення Всесвітнього дня охорони праці” від 23 квітня 2024 року № 298, завідувач кафедри управління соціокультурною діяльністю, шоу-бізнесу та івентменеджменту, кандидат наук з державного управління професор Василь Шикеринець провів змістовне лекційне заняття для студентів ОП Менеджмент соціокультурної діяльності на тему “Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці”.

Майстер-клас з ювелірного мистецтва «Сонце правди»

На кафедрі методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну Прикарпатського національного університету відбувся майстер-клас з ювелірного мистецтва «Сонце правди», який провів старший викладач кафедри Віталій Городецький. Знайомство з тонкощами виготовлення ювелірних прикрас розпочалось в ювелірній майстерні, де викладачем було продемонстровано чимало технологічних процесів обробки металу для учнів з Долинської художньої школи та ГО «Студія мистецтв», директором та засновницею яких є Ірина Дмитрів.

В спільній роботі кожен з учасників виготовив згарду «Сонце правди» за мотивами гуцульського металірства. Захоплюючий процес створення воскових моделей, розплавлення та лиття, живе спілкування з майстром ювелірного мистецтва викликало чимало позитивних емоцій в учнів, які не тільки здобули практичний досвід, а й пізнали естетику філігранної роботи над ювелірною прикрасою.

Досвід та талант викладача Віталія Городецького – яскравий приклад професійної діяльності, що має вагоме значення для підготовки майбутніх художників-педагогів. На його думку: «В практичній роботі над ювелірною справою ми вчимось технічно правильно виконати процеси обробки металів. На давніх взірцях ювелірних виробів вивчаємо знакову систему духовної спадщини Галицько-Волинського князівства. Розплавлений та загартованим метал на вогнищі формує не тільки ювелірні форму, а й ваш внутрішній стрижень митців, що здатні здивувати світ».

Учасниця майстер-класу відзначила: «Поставлено високі критерії роботи і сьогоднішнє наше творче спілкування запам’ятається на все життя. Я тепер розумію, як треба любити те, що робиш».

Кафедра методики викладання образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ПНУ вітає усіх учасників творчого процесу та запрошує на навчання за освітньою спеціальністю 014.12 Середня освіта (Образотворче мистецтво).

    

 

Чекаємо на вас в університеті, який входить у ТОП-10 за популярністю!

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника — у десятці університетів України, у які прагнуть вступати абітурієнти!

Кращі університети України оцінюються за різними критеріями.

Виходячи з них складаються рейтинги, що допомагають абітурієнтам і їхнім батькам обрати – куди саме вступати для отримання якісної освіти.

Виходячи з World Universities Web Ranking 2024 року, до десятки кращих освітніх закладів України належать:

– Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського

 Київський національний університет імені Тараса Шевченка

– Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна

– Львівський національний університет імені Івана Франка

– Національний університет “Львівська Політехніка”

– Національний університет “Києво-Могилянська академія”

– Сумський державний університет

– Національний університет біоресурсів і природокористування України

– Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

– Харківський національний університет радіоелектроніки

Ректор зустрівся з керівництвом найбільшого та найстарішого університету Хорватії

Ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда зустрівся з ректором Загребського університету Степаном Лакушичем та проректорами Томіславом Боланчи, з питань бізнесу і діджиталізації, та Томіславом Йосипом Млінаричем, з питань інновацій, трансферу технологій та співпраці з сектором економіки.

Загребский університет є найбільшим та найстарішим університетом у Республіці Хорватія.

У ньому на 34 факультетах навчається 70 тисяч студентів.

Загребський університет має дуже високий рівень інновації — 50-80 інновацій щороку. Також з кожним роком в університеті, де навчається 3 тисячі іноземних студентів, постійно зростає кількість освітніх програм англійською мовою.

«Протягом багатьох років ми спільно з нашими хорватськими колегами реалізовували численні проєкти, зокрема, наукові та історичні. Для прикладу, завдяки нашим зусиллям, на території області були відновлені місця пам’яті загиблих хорватських воїнів часів Першої світової війни. Така спільна взаємодія між країнами є дуже важливою для зміцнення міждержавних взаємин», — розпочав зустріч Ігор Цепенда.

Він розповів колегам із Загребського університету про Прикарпатський університет, про наукові школи ПНУ, про міжнародні проєкти, зокрема, Міжнародний науковий центр «Обсерваторія» та Міжнародний центр зустрічі студентської молоді у Микуличині.

Ректор розповів також про роботу над новою освітньою соціально-реабілітаційною програмою для ветеранів війни «Віднайди себе!», підкресливши важливість консолідувати досвід країн, психологи та реабілітологи яких у післявоєнний період стикнулися із схожими викликами.

Під час зустрічі Ігор Цепенда запропонував низку напрямків, які могли би бути цікавими для хорватських партнерів, зокрема, співпрацю у спільних наукових проєктах у природничих науках, фізиці, нанотехнологіях.

«Ми маємо добрі наукові кадри, аби бути добрими партнерами. Запрошуємо відвідати університет, сформувати групи зі співпраці. Університет Загреба в стратегії післявоєннної відбудови має чи ненайбільший досвід, а Україна після перемоги потребуватиме нової стратегії розвитку країни і, переконаний, що роль університетів у формуванні цієї стратегії буде значною. Для нас важливо мати партнерів з досвідом післявоєнної відбудови, який поєднаний з високим професіоналізмом», — підкреслив Ігор Цепенда.

«Я переконаний, що майбутні партнерські відносини з вашим університетом можуть сприяти розвитку науки та освіти та створювати кращі перспективи для молоді наших країн. Я поінформую про результати нашої зустрічі сенат та всіх деканів. Ми сформуємо пропозиції для кожного факультету про співпрацю з Прикарпатським університетом», — запевнив наприкінці зустрічі ректор Загребського університету Степан Лакушич.

         

ВСТУП-2024! Магістри: Де? Що? Коли?

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника запрошує випускників старших курсів,  бакалаврів, осіб, які мають ступінь магістра та спеціаліста, на консультацію з приводу актуальних питань вступної кампанії 2024 року для бажаючих вступити на навчання на ОР магістр та ОНР доктор філософії. Консультація буде проводиться у середу, 01 травня, о 12:00 год в актовій залі ПНУ (вхід з вулиці В. Чорновола)

Отримана у ході консультації інформація щодо вступної кампанії 2024 року стосується вступу до будь-якого закладу вищої освіти України.

Під час консультації Ви отримаєте відповіді на запитання:

  • Як і коли реєструватися на ЄВІ та ЄФВВ
  • Чи обов’язково складати ЄВІ та ЄФВВ
  • Чи можна вступити на навчання без ЄВІ та ЄФВВ?
  • Як готуватися до фахового вступного іспиту?
  • Як подавати заяви на вступ до університету?
  • Коли будуть вступні іспити в університеті?
  • Чи треба мати для вступу військово-обліковий документ?

А також багато іншої актуальної інформації, що стосується правил вступу у 2024 році на ОР магістр та ОНР доктор філософії.

Також буде відбуватися онлайн-трансляція події на платформі YouTube. Посилання для перегляду трансляції: 

https://youtube.com/live/v7w9NP0Q0w8?feature=share

Подяки студентам

Це ТАК приємно отримувати такі подяки за наших НАЙКРАЩИХ студентів 4 курсу від стейкхолдерів – закладів соціокультурної сфери, що є базами практики для студентів спеціальності Менеджмент соціокультурної діяльності. Подяки отримано за результатами проходження практики студентами 4 курсу. Нестримного кар’єрного зростання та самореалізації!

Набір на курси підготовки до ЄФВВ (предметний тест з педагогіки та психології)

До уваги вступників в магістратуру! Навчально-науковий центр професійної кар’єри та освіти впродовж життя оголошує набір на курси підготовки до ЄФВВ (предметний тест з педагогіки та психології) для здобуття освітнього рівня МАГІСТРА.

У програмі підготовки до предметного тесту з педагогіки та психології:

– основи психології і педагогіки,

– історія і теорія психології та педагогіки,

– методи дослідження у педагогіці та психології,

– прикладні аспекти педагогіки та психології,

– психологічні виміри суспільства.

Навчальний курс – 60 год.

Вартість курсу буде розрахована у залежності від кількості учасників, що зареєструються на підготовчі курси.

Приймаємо ваші заявки до 04 травня 2024 р.

Детальніше – за тел. 0978432630 або e-mail natalia.barlozecka@pnu.edu.ua

Підготовка слухачів здійснюється на умовах укладеного договору та повної оплати курсу РЕЄСТРАЦІЯ: https://forms.gle/F7nkvtKeDJqMrSeLA

Зустріч із відомим медіахудожником, віджеєм, 3D-дизайнером Денисом Овчаром

З ініціативи викладачів кафедри дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського національного університету доцентки Надії Бабій та професора Богдана Губаля для студентів відбулась зустріч із відомим медіахудожником, віджеєм, 3D-дизайнером Денисом Овчаром (VJ DaPix). Багато українців та європейські шанувальники таланту Овчара знають його за створеними 3D-мапами Івано-Франківська, гігантськими панорамами, медіаінсталяціями до дня міста, розробкою медіасценографії до вистави Івано-Франківського академічного драматичного театру «Оскар і рожева пані», колабораціями з творчою лабораторією «Арт-Поле», Юрієм Андруховичем тощо.

На зустрічі зі студентами митець поділився власним досвідом зі сканування історичних пам’яток та створення персонажів для ігор за допомогою методів фотограмметрії.

22 квітня Денис Овчар додатково провів майстер-клас в спеціалізованій аудиторії Навчально-наукового інституту мистецтв, на якому розкрив усі подробиці фотографування об’єкту для подальшого його відтворення у 3D-моделі.

Довідково: фотограмметрія – наукова дисципліна, яка вивчає форми, розміри і положення об’єктів за їх фотографічними зображеннями. Термін походить від грецьких слів: photos – світло, gramma – запис і metreo – вимірювання, тобто – вимірювання світлозапису.

Предметом фотограмметрії є вивчення властивостей фотозображення, методів його отримання і вимірювання, розробка приладів для вимірювання і перетворення фотозображень.

Фотограмметрія традиційно застосовується у геодезії, картографванні, будівництві та архітектурі. Актуальність фотограмметрії в сьогоденні пов’язана як з дигіталізацією простору (створенням артів, ігор, розважальних відео, розвитком кіно тощо) так і набуває стратегічного значення через можливість скурпульозного сканування та створення цифрових копій пам’яток архітектури, історії, національної культурної спадщини. Кафедра дизайну і теорії мистецтва започатковує застосування цієї методики в програмі роботи Центру дослідження стратегій універсального дизайну з метою створення тактильних об’єктів для людей з вадами зору.

    

Пласт сприяє розвитку особистості на кожному етапі життя

З нагоди 112 річниці української скаутської організації «Пласт» у Навчально-науковому інституті мистецтв відбулася творча зустріч з пластунами-випускниками Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Захід був організований в межах «Творчих четвергів», які започатковані в Інституті мистецтв.

Пласт ‒ це українська скаутська організація, яка була заснована у 1911 році. Її метою є виховання української молоді в дусі патріотизму, національної свідомості та громадянської активності. Пласт базується на принципах вільної волі, самовиховання та демократії. Організація пропагує здоровий спосіб життя, фізичний та розумовий розвиток, а також любов до природи та національної культури. Учасники Пласту беруть участь у різноманітних заходах, таких як вишколи, експедиції, благодійні акції та культурні заходи.

Організація має різні вікові групи, від дітей до дорослих, що сприяє розвитку особистості на кожному етапі життя. Особливістю Пласту, як скаутської організації, є його українська національна спрямованість. Він відзначається тим, що акцентує увагу на розвитку української культури, мови та історії серед учасників, а також сприяє формуванню патріотичних почуттів до України, її національних традицій та цінностей. У Пласті великий акцент робиться на самовихованні, лідерстві та громадянській активності. Учасники організації навчаються приймати відповідальність за свої дії, розвивати лідерські якості та брати участь у громадському житті.

«Нещодавно, 12 квітня Пласт відзначав 112-ліття з часу заснування. Сьогодні проходить зустріч колишніх і теперішніх вихованців Пласту, разом зі студентами Прикарпатського університету, які мають цікавість до теми українського скаунтингу. В умовах сучасної московсько-української війни ця тема є надзвичайно актуальна, оскільки Пласту у різні часи свого існування займався практично вихованням української патріотичної молоді, духовності, підготовки молодих людей до життя. Тема зустрічі – це популяризувати і зацікавити молодих людей скаутським рухом, поширювати інформацію про Пласт, як про організацію, яка займається українською молоддю понад 100 років. А також яка має дуже цікаві програми і методики, про які буде цікаво всім послухати», ‒ зазначив пластун-сеньйор, директор Навчально-наукового інституту мистецтв, кандидат історичних наук, доцент Володимир Федорак.

На ознайомчій зустрічі були представники різних пластових куренів, випускники факультету історії, політології і міжнародних відносин, педагогічного факультету, факультету психології, навчально-наукового інституту мистецтв. А ще, пластун-сеньйор Василь Іваночко, курінь «Целібат Мурлики»; пластуни-сеньйори Тарас Зень та Дмитро Ярема, курінь «Чота Крилатих»; пластун-сеньйор, професор, доктор політичних наук Іван Монолатій, курінь «Целібат Мурлики»; пластун-сеньйор, Андрій Ребрик, курінь «Целібат Мурлики»; подруга Віта Дідик, курінь «Блискавки».

Презентацію про Пласт представив пластовий-сеньйор Тарас Зень, де розказав про історію світового руху, відомих пластунів. Для слухачів спікер наголосив, на трьох головних обов’язках пластуна: бути вірним Богові та Україні; допомагати іншим; жити за пластовим законом і слухатись пластового уряду. Кожен представник організації розказав про особливості організації, своє місце і роль в русі та запросив ставати в лави Пласту, де разом будуть розбудовувати незалежну Україну.