Даят – творча медитація з метою духовного розвитку

Слово «даяти» зі старослов’янської мови перекладається як «давати». Тобто вже в самій назві закодовано сакральне значення про те, що зображення з такою назвою носять ресурсний характер.

Людмила Хімейчук – лікар і водночас художниця, що малює цілющі картини для медитації. Кожна з них має свою енергетику.

У Навчально-науковому інституті мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася творча зустріч з кандидаткою медичних наук, доценткою кафедри дерматології та венерології Івано-Франківського національного медичного університету, мискинею Людмилою Хімейчук на тему «Світ Даят. Арт-терапія».

Захід був організований в межах «Творчих четвергів», які започатковані в Інституті мистецтв.

«За своє життя та власну філософію Людмила Хімейчук багато відчула та зрозуміла, тому це тільки частина її творчого доробку, який вона презентує. Я не сумніваюсь, що це буде для вас надзвичайно цікаво, оскільки її виставка уже демонструється у краєзнавчому музеї в Івано-Франківську. Виставка вражає не лише своєю яскравістю і барвами, але й філософією», – наголосив у вступному слові директор Навчально-наукового інституту мистецтв, кандидат історичних наук, доцент Володимир Федорак.

На зустрічі обговорювалися цікаві теми про фізичне та психологічне здоров’я людини, сприйняття картин та кольорів, а також проводилися практичні вправи. Людмила Хімейчук показала на прикладі учасників, як впливає енергія картини на людину та наголосила на важливості творення з чистими та тверезими думками. Мисткиня також розповіла, що для написання своєї «даяти» вона запалює свічку, щоб очистити простір, виключає всі зовнішні подразники та малює тільки так, як вона спочатку побачила в своїй уяві.

На запитання студентки про те, чи можуть картини допомогти у лікуванні депресії, панічних атак, тривог та інших психологічних проблем, Людмила Хімейчук відповіла: «Вони можуть допомогти людині краще справлятися з цими проблемами, але це лише додатковий метод, а не засіб лікування. Як і в медицині, де деякі ліки полегшують симптоми, але не лікують саму причину захворювання, енергія картин може покращувати адаптаційні властивості організму та підтримувати психологічний стан людини. Тому енергія картин, як і хороша музика. також робить нас сильнішими».

Варто відзначити, що в кінці зустрічі відбувся майстер-клас з малювання орнаменту «даят», під час якого кожен міг спробувати себе у ролі митця та створити власні візерунки.

    

Зазирнули собі і студентам в тарілку

Сьогодні в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася нарада, на якій обговорювали питання щодо покращення якості харчування в університетських їдальнях. За участю ректора Ігоря Цепенди, проректора з науково-педагогічної роботи та соціально-економічного розвитку Ярослава Шинкарука, голови Первинної профспілкової організації та голови профспілкового комітету Василя Климончука, працівників факультетів, кафедр, студентського профкому і сенату, а також інших структурних підрозділів університету. Було прийнято ряд важливих рішень.

Обговорили перспективу створення максимально здорового та смачного меню, яке задовольнятиме потреби як студентів, так і працівників університету.

Ректор Ігор Цепенда підкреслив важливість забезпечення університетської громади якісними та корисними продуктами, що сприятиме здоровому способу життя та успішному навчанню.

Крім того, присутні подали ідею зробити локації університетських їдалень більш привабливими для відвідувачів, забезпечуючи при цьому комфортне та затишне середовище для прийому їжі та спілкування. Це стане ще одним кроком у формуванні сприятливої атмосфери для розвитку і самореалізації університетської спільноти.

      

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника цей тиждень тривають звітні наукові конференції викладачів, докторантів, аспірантів та студентів.

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника цей тиждень тривають звітні наукові конференції викладачів, докторантів, аспірантів та студентів. Сьогодні пленарне засідання відбулося у НН Інститут мистецтв. Прикарпатський національний університет, на якому з науковими доповідями виступили: доктор мистецтвознавства, професор Кафедра методики музичного виховання та диригування Ганна Карась з темою «Синтез слова і музики: хорові твори великої форми композиторів української діаспори на тексти Тараса Шевченка ( на ознаменування 210-річчя з дня народження ); кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри дизайну і теорії мистецтва Ірина Чмелик з темою «Впровадження методики виконання тифлографічних адаптацій мистецьких творів у навчальний процес кафедри дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника»; доктор філософських наук, професор кафедри управління соціокультурною діяльністю, шоу-бізнесу та івентменеджменту Олександра Качмар з темою «Феномен щастя в соціокультурному просторі». Відкрив пленарне засідання директор інституту кандидат історичних наук, доцент Володимир Федорак, який відзначив успіхи науковців закладу у дослідженні різноманітних наукових проблем. Модерував засідання кандидат мистецтвознавство, професор Юрій Волощук. Всі доповіді були вислухані з великим зацікавленням аудиторії, викликали жваве обговорення та дискусії. Вітаємо доповідачів з цікавими виступами.