В.о. ректора озвучив головні завдання в підвищенні якості організації навчального процесу

30 серпня відбулося засідання Вченої ради університету за участю професорсько-викладацького складу. Головним питанням порядку денного стало обговорення ходу та результатів вступної кампанії 2024 року та завдання на 2024-2025 навчальний рік.

З доповіддю «Про завдання колективу університету на 2024-2025 рік» виступив в.о. ректора Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда. Він звернув увагу на ті фактори, які допомагають досягати успіху університету. Зокрема, йшлося про вітчизняні та міжнародні рейтинги.

В.о. ректора відзначив, що ПНУ тримається в десятці найкращих українських університетів і це позитивний результат. На думку Ігоря Цепенди, університету потрібна більш глибока аналітика щодо процесів проведення вступної кампанії. Серед завдань — моделювати формули наступної вступної кампанії.

Також в.о. ректора озвучив головні завдання в підвищенні якості організації навчального процесу на цей рік та подякував колективу за проведення нинішньої вступної кампанії.

Зокрема, йшлося про цифри інновації в освіті, впровадження інноваційних методик викладання, удосконалення системи управління освітнім процесом, реалізацію якісної кадрової політики.

В обговоренні доповіді взяли участь декан факультету туризму Володимир Великочий та декан факультету управління Ірина Пʼятничук. Вони проаналізували результати вступної кампанії на прикладі своїх факультетів та внесли пропозиції до означених в.о. ректора завдань.

  

1 вересня запрошуємо на День знань (ПРОГРАМА)

Дорогий першокурснику!

Ми надзвичайно раді вітати тебе в лавах студентів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Ти зробив важливий крок, обравши наш університет, і ми впевнені, що цей вибір відкриє для тебе багато нових можливостей і незабутніх вражень. Попереду на тебе чекають роки цікавих викликів, нових знайомств і поставлених цілей для самореалізації.

Запрошуємо всіх першокурсників, студентів, викладачів, представників медіа і гостей відзначити 1 вересня День знань.

На жаль, через заходи безпеки під час воєнного стану ми не можемо зібрати понад три з половиною тисячі студентів в одному місці. Тому тих, кого запрошено на центральне подвір’я Прикарпатського університету до пам’ятника Василю Стефанику, визначають на факультетах. Це першокурсники з найвищими конкурсними балами з кожної спеціальності. Всіх інших запрошуємо приєднатися до посвяти онлайн.

Програма:

– 08:00 год – Божественна Літургія в церкві Різдва Пресвятої Богородиці (вул. В. Чорновола, 63 а);

– 10:00 год – святкові урочистості з нагоди Дня знань біля пам’ятника Василю Стефанику (онлайн-трансляція на сторінці університету у Facebook): церемонія посвяти в першокурсники; концерт; церемонія нагородження почесних докторів та професорів.

ПНУ провів національний етап конкурсу ілюстрованих тактильних книг

Вчора, 28 серпня, завершився процес оцінювання ілюстрованих тактильних книг для дітей з порушеннями зору в рамках українського етапу конкурсу Typhlo & Tactus 2024.

Нагадаємо, що в цьому році Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника вперше проводить в Україні національний етап міжнародного конкурсу ілюстрованих тактильних книг для дітей віком від 0 до 12 років із порушеннями зору Typhlo & Tactus 2024.

Команда конкурсу у складі доцентів кафедри методики музичного виховання та диригування ННІМ Христини Казимирів та Тетяни Маскович акцентує увагу на важливості не лише відзначити кращі зразки тактильних книг, а, насамперед, привернути увагу до необхідності створення таких книг та удоступнення їх для дітей, які цього потребують.

Для участі в міжнародному конкурсі до університету прибули тактильні книги із сміливим та креативним змістом й наповненням із Києва, та Львова, до них доєдналися книжки-забавлянки, виготовлені студентами Навчально-наукового інституту мистецтв.

7 авторських книг були представлені членам журі, котрі впродовж тижня проводили кропітку роботу над оцінюванням та опрацюванням тактильного матеріалу.

До складу журі було запрошено представників різних груп, дотичних до роботи із тактильними книгами, щоб забезпечити максимально всебічне оцінювання конкурсних робіт. Адже важливим у цій справі є не лише визначення переможців, а й формування детального відгуку для авторів задля збагачення їхнього досвіду та покращення майбутніх робіт.

Дуже приємно, що всі запрошені експерти відгукнулися на нашу ініціативу та з такою увагою й теплом поставилися до своєї надважливої місії.

Нагородження переможців відбудеться в жовтні, коли книги повернуться з міжнародного етапу конкурсу.

Команда конкурсу безмежно вдячна директорці Вигодської спеціальної школи – Оксані Якимів, директорці Львівської обласної бібліотеки для дітей – Ользі Конасовій, голові правління Івано-Франківської ТПО УТОС – Оксані Логвін, експертам в оцінюванні Максиму Корольову, а також неймовірним дітям та їхнім батькам за можливість творити добро.

         

В обсерваторії до Дня Незалежності відкрили бібліотеку та зіграли «Гамлета»

24 серпня у Міжнародному науковому центрі «Обсерваторія» Прикарпатського та Варшавського університетів на горі Піп Іван (2028 м) було відкрито бібліотеку. Також до Дня Незалежності у рамках артпроєкту “ТЕАТРАЛЬНІ ПОПІВАННЯ НА ОБСЕРВАТОРІЇ» Прикарпатського національного університета імені Василя Стефаника та Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка було зіграно неооперу-жах «HAMLET». У суботу виставу транслювали у соцмережах театру, де на дійство чекав величезний успіх.

В урочистостях відкриття бібліотеки взяли участь проректор нашого університету Ярослав Шинкарук, керівник господарського обслуговування МНЦ «Обсерваторія» Василь Кошелюк, працівники, випускники та студенти ПНУ.

Освячення приміщення провів архієпископ Коломийський і Косівський Юліан. Він подарував бібліотеці МНЦ повне зібрання творів святителя Іоана Золотоустого у трьох томах та Проповіді духовенства Коломийської єпархії у чотирьох томах.

Прикарпатський університет висловлює вдячність меценатам цієї визначної події — засновнику котеджного містечка СКОГУР Андрію Мартищуку та керівнику компанії ФРОП Василю Феценцю! Саме завдяки ним зʼявилася найвища в Україні бібліотека!

А от найвищий в Україні арт простір існує вже багато років.

За задумом ПНУ та партнерів, зокрема, Галичини TV та Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області, відреставрована обсерваторія Прикарпатського та Варшавського університетів — це не тільки науковий центр астрономічних та метеорологічних спостережень, студентських практик екологів і біологів, міжнародний високогірний рятувальний навчальний центр, а й унікальний арт майданчик посеред мальовничого Чорногірського гірського масиву Українських Карпат.

Вперше у 2020 році на вершині гори Піп Іван було зіграно виставу «Нація» за творами Марії Матіос. Захід мав назву «Недосяжна нація». Наступного року на стінах обсерваторії напередодні 30-річчя Незалежності України актори показали глядачам «Енеїду» Івана Котляревського. У серпні 2022 року вистава-плакат «Бій за Україну» стала меседжем всьому світу про те, що ми – живі! Що ми – Нація, яка власною кров’ю виборює свою незалежність і обов’язково переможе ворога. Минулого року з вершини гори лунало слово патрона нашого університету Василя Стефаника. Актори майстерно зіграли притчу «Вона — земля» за новелами письменника про святі образи на іконостасі планети, про те, що мученики і праведники історії людства волають про милосердя та любов, про воз‘єднання Матері і Сина, про кінець війни.

Цього року було обрано виставу «HAMLET» , аби дати ствердну відповідь на питання «бути чи не бути?» українській нації.

Режисер-постановник – народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Ростислав Держипільський. Композитори – лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка Роман Григорів, Ілля Разумейко. Художниця по костюмах – Олеся Головач. Пластичне рішення – Ольга Семьошкіна.

Традиційно театральну трупу та інших залучених до заходу людей, зокрема працівників університету, студентів і журналістів, на вершину Піп Івана супроводжували прикарпатські рятувальники, адже саме в обсерваторії розташований пошуково-рятувальний пост ГУ ДСНС в Івано-Франківській області. І цього року один із рятувальників навіть вирішив освідчитись своїй коханій дівчині у містично-магічній атмосфері зйомок вистави.

24 серпня відбулася трансляція неоопери-жаху «HAMLET» у соцмережах Франківського драмтеатру. Вона традиційно зібрала сотні позитивних відгуків від захоплених глядачів.

          

    

Фото Арсена Кизима та Франківського драмтеатру

З Днем Незалежності України!

Дорогі викладачі, студенти, аспіранти, докторанти, працівники, ветерани та випускники Прикарпатського національного університету!

Вітаємо вас із державним та величним святом — Днем Незалежності України!

Сьогодні ми з особливою гордістю усвідомлюємо, яку високу цінність має для кожного з нас Незалежність. У ці складні часи, коли наш народ відстоює свою свободу зі зброєю в руках, ми доводимо всьому світу, що Україна — це країна з незламним духом, яка готова боротися за свій суверенітет, територіальну цілісність, за свої ідеали, за майбутнє свого народу.

Серед тих, хто сьогодні захищає нашу державу в лавах Збройних Сил України, є наші студенти, викладачі, випускники. Ми вдячні кожному з вас за вашу мужність, силу духу та патріотизм. Ви — справжні герої нашого часу. Ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто віддав своє життя за нашу Батьківщину. Їхній подвиг залишиться назавжди в наших серцях…

Наша незалежність — це не лише політична свобода. Це наша ідентичність, культура, мова та традиції, які ми бережемо та примножуємо.

Україна — це країна з багатою історією та неповторною культурою, яку знають і поважають у багатьох куточках світу. Наш народ славиться своєю працелюбністю, талантом та стійкістю, і зараз ми з гордістю представляємо нашу країну на міжнародній арені.

Нехай кожен день нашої незалежності буде кроком вперед до процвітання і розвитку України! Ми сильні, коли ми разом, і разом ми обов’язково переможемо!

Перемоги нам та мирного неба! Слава Україні! Слава ЗСУ!

З Днем Державного Прапора України!

Вітаємо професорсько-викладацький склад Прикарпатського національного університету, працівників та студентів з державним святом – Днем Державного Прапора України! Символа, що уособлює незалежність, силу духу та єдність нашого народу.

Синьо-жовтий стяг піднімається у кожному куточку нашої країни, надихає на перемоги та є свідченням незламності українського народу.

У ці складні часи наш Прапор став ще більш значущим, адже за нього сьогодні борються найкращі сини та доньки України. Наші воїни, серед яких і студенти, і викладачі нашого університету, щодня ризикують своїм життям, захищаючи нашу державу від ворога. Їхній героїзм та самовідданість стали прикладом для всіх нас, і ми низько вклоняємося їм за їхню мужність та патріотизм.

Ми дякуємо нашим Збройним Силам України, які відстоюють нашу незалежність та наше право жити під мирним небом.

Кожен день, коли ми бачимо наш Прапор, ми згадуємо про їхню важливу роль у захисті нашої Батьківщини. Ми піднімаємо наш стяг з особливою гордістю, знаючи, що за ним стоїть кожен з нас – від найменшого до найстаршого, від студента до викладача, від мирного жителя до воїна. Кожен з нас своїми вчинками, працею та вірою робить свій внесок у краще майбутнє.

Нехай наш Державний Прапор і надалі надихає нас на великі звершення, об’єднує у боротьбі за свободу та дарує віру у святу Перемогу!

Слава Україні! Героям слава!

Спрощуємо життя завдяки цифровізації!

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника запровадив шеринг цифрових документів через Дію завдяки Дія.QR. Тепер можна отримувати копії цифрових документів у pdf-форматі від користувачів Дії на корпоративні імейли університету.

Як університет це застосовує?

Абітурієнти можуть шерити через Дію копію паспорта, РНОКПП, а також довідки ВПО, щоб підтвердити пільгову категорію. Це підвищує ефективність роботи приймальної комісії та робить процес вступу до нашого університету зручнішим для всіх!

Студенти можуть шерити через Дію копії довідки ВПО і студентського квитка для отримання соціальної стипендії.

Разом будуємо цифрове майбутнє освіти!

Державний грант — можливість для вступників

Цьогоріч вступники, які претендують на навчання на контракті, матимуть унікальну можливість отримати додаткову фінансову підтримку — державний грант. Це допоможе частково покрити вартість навчання на будь-якій бакалаврській програмі (або на програмі підготовки медика).

Таке рішення ухвалено сьогодні урядом України та розроблялося Міністерством освіти і науки України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством економіки.

Державний грант — це можливість для вступників, які здобуватимуть першу вищу освіту за контрактом отримати від 15 тисяч грн і більше на рік для покриття частини вартості навчання.

Важливе уточнення. Вступ на бюджетну форму залишається без змін: якщо студент вступає на бюджетне місце, держава оплачує всю вартість навчання. Загалом сума гранту визначається індивідуально для кожного — за результатом НМТ та з урахуванням коефіцієнту спеціальності.

Важливо — розмір гранту може бути більшим (тобто, помножений на відповідний коефіцієнт), що залежатиме від обраної спеціальності.

Отримати грант може вступник, який: вступає на бакалаврат (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу; вступає на денну або дуальну форму навчання на контракт; має результати НМТ (ЗНО) з будь-яких двох предметів з оцінками не менше ніж 150 балів (грант першого рівня) або не менше ніж 170 балів (грант другого рівня).

Зазначимо, що для деяких спеціальностей не передбачено гранту першого рівня, лише другого (отже, для вступників, у яких не менше ніж 170 балів із мінімум двох предметів).

Якщо ж студент вступає на бюджет, держава оплачує всю вартість навчання. Державні гранти не впливатимуть на тих студентів, які цьогоріч вступають на бюджет, вони отримають від держави оплату повної вартості навчання.

Детальніше – у інфографіці:

      

Відзначення 600-річчя Верховини

Викладачі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника взяли участь у культурних, літературних та наукових заходах, присвячених 600-річчю Верховини.

Зокрема, 15 серпня відбувся Десятий ювілейний літературний фестиваль “Письменницька ватра над Черемошем”.

Прикарпатський національний університет представляли директор інституту мистецтв ПНУ Володимир Федорак та доцент кафедри української літератури Євген Баран, який очолює обласну письменницьку організацію, а також заступник голови НСПУ, відомий український письменник Ярослав Ткачівський. У заходах взяли участь голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, представники НСПУ з різних областей України, а також працівники культури і освіти області. 

У програмі фестивалю було проведено відкриття арт-простору “Коцюбинський” у селі Верхній Ясенів, зустрічі письменників, “Жеб’євські читання”, театральні перформанси, а також традиційне запалювання Письменницької Ватри.

16 серпня ключовою подією святкування стала Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю “Почесна гуцульська столиця: історія, люди, традиції”. У конференції взяли участь науковці та дослідники з України, Польщі, Румунії та США.

Модератором конференції виступив завідувач кафедри політології ПНУ, професор Василь Климончук, який спільно з Мирославою Корнелюк (заступником голови оргкомітету, заступником начальника управління культури, національностей та релігій ОДА) провели захід на високому науковому рівні. Приємно відзначити, що серед учасників були професори Петро Сіреджук, Володимир Великочий, а також доценти Володимир Федорак та Микола Васильчук.

Упродовж проведення конференції всі охочі мали змогу ознайомитися з виставкою майстрів народного мистецтва Верховинщини.

Завершилися основні ювілейні заходи урочистим відкриттям пам’ятника відомому громадському діячеві, війту Верховини у минулому, Петру Шекерику-Дониковому.  Цей ювілей став яскравою подією, яка об’єднала людей різних професій та інтересів, ще раз підкресливши унікальність і багатство гуцульської культури та історії.

Організатори: управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА, ГО Всеукраїнське товариство «Гуцульщина», Верховинська селищна рада, Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського.

          

Фото – Юрій Рильчук

Наша студентка Оксана Рубаняк отримала Премію Кабінету Міністрів України

Студентка факультету управління, спеціальності «Публічне управління та адміністрування» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, командирка одного з підрозділів ЗСУ Оксана Рубаняк стала лауреаткою Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України.

Про це повідомила сама військовослужбовиця на своїй сторінці у соціальних мережах.

«Приємно було побачити сотні юних, гарячих сердець із палаючими очима. Сучасна молодь – це про дії, незламність духу і боротьбу», – написала захисниця.

Дякуємо за службу та активну громадянську позицію! Наша студентка є прикладом справжньої сили духу і мужності, відданості своїй Вітчизні і гордості за її ратну славу.