Бадмінтон обʼєднує

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника продовжує системно реалізовувати проєкт «Бадмінтон і зір», активне залучаючи школярів до участі в ньому та популяризуючи цей вид спорту.

Мета проєкту – запобігання втрати зору у школярів через заняття бадмінтоном.

Сьогодні в.о. ректора університету, голова Івано-Франківської обласної федерації бадмінтону Ігор Цепенда відвідав Яремчанський ліцей N1 і подарував школі, вчителі фізкультури якої пройшли спеціальну підготовку тренерів з бадмінтону, набори для гри у бадмінтон.

Університет вдячний за підтримку проєкту міському голові Яремче Андрію Миронюку та депутату обласної ради Сергію Волошину.

Даруючи ліцеїстам набори, до яких входять сучасні легкі ракетки, комплект воланів та сітка, Ігор Цепенда зазначив: «Ця динамічна гра здатна поліпшити не тільки фізичну форму, зір, а й рефлекси гравця, підвищити швидкість його реакцій. Саме з цієї причини бадмінтон потрапив у програму підготовки космонавтів. Постійна і неймовірно швидка зміна вектора і швидкості волана розвиває вкрай високу швидкість прийняття рішень, що може навіть врятувати життя в критичній ситуації».

Директор Яремчанського ліцею N1 Іван Холошнюк подякував за дарунки та пообіцяв і надалі підтримувати цю корисну ініціативу.

Нагадаємо, ініціатором проєкту «Бадмінтон і зір» виступив президент федерації бадмінтону України Олексій Дніпров. Проєкт реалізують спільно Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Департамент освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА, обласна дитяча клінічна лікарня, обласне відділення Національного олімпійського комітету України, Івано-Франківське обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України.

   

«Осінні візії» у Косові

19 вересня в приміщенні Косівського музею мистецтв (філіал Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й. Кобринського) відбулась неординарна подія ‒ відкриття виставки «Осінні візії».

Цю мистецьку імпрезу сформовано на основі творів образотворчого і декоративного мистецтва митців-викладачів Навчально-наукового інституту мистецтв ПНУ імені Василя Стефаника: професори Богдан Губаль, Богдан Бойчук, Олег Чуйко; доценти Володимир Сандюк, Микола Якимечко, Світлана Повшик, Людмила Сандюк; викладач Володимир Кіндрачук. Чудовим доповненням дійства стали роботи ювелірного мистецтва, які створив старший викладач Володимир Городецький.

Презентацію виставки відвідали представники органів місцевого самоврядування, керівники навчальних закладів та установ культури Косівщини, студенти Косівського інституту декоративно-прикладного мистецтв, учні мистецьких шкіл.

Виступаючі дали позитивну оцінку репрезентованій експозиції, що демонструє широкий жанровий і стильовий діапазон творів, засвідчує прагнення авторів до творчої свободи, індивідуального експериментування та відзначається розмаїттям емоційних і формальних візуальний прийомів. І головне ‒ це неймовірна краса України в її людях, природі, традиціях і характерах.

Під час обговорення було запропоновано продовжити експонування «Осінньої візії» в інших музеях і виставкових залах області та України.

Отож, наші митці, як і раніше, проводять свою активну роботу серед творчої інтелігенції та молоді краю в справі популяризації високого українського мистецтва і національної самоідентифікації.