Перша проректорка ПНУ взяла участь в освітньому бранчі «Жити між тривогами»

Захід під назвою «Жити між тривогами» об’єднав освітян області, керівництво закладів вищої освіти та профільних установ. У цікавому форматі освітнього бранчу вони обмінялися досвідом та думками щодо роботи в умовах воєнного стану, обговорили майбутнє та плани розвитку української освіти.

Організаторами виступили БО «Благодійний фонд НПУ-ЕХО», Пекарський центр, ГО «Центр психічного здоров’я і реабілітації Софія», будівельна компанія «Франківський Дім», ГО «Солідарна молодь Івано-Франківщини» та Молодіжний центр «Параграф».

У панельній дискусії «Співпраця між ліцеями та університетами: як допомогти учням зробити правильний вибір» взяла участь перша проректорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Валентина Якубів.

Також на тему привабливості університетів для випускників разом з нею розмірковували ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський, ректор Івано-Франківського національного медичного університету Роман Яцишин, ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Ігор Чудик та проректорка Університету Короля Данила Іванна Бабецька.

У своєму виступі перша проректорка ПНУ Валентина Якубів зазначила, що за результатами вступної кампанії-2024 до нашої університетської родини доєдналися більше 5 тисяч нових студентів: «Це добра тенденція для нас. Взагалі Прикарпатський національний університет має понад 17 тисяч студентів і ми розуміємо, що це велика відповідальність за надання їм якісної освіти. Бо саме фахівці, які отримають якісну освіту, будуть у майбутньому відбудовувати нашу країну».

Відповідаючи на запитання модератора, вона також відзначила, що за географією вступу особливих змін не відбувається: близько 80 відсотків вступників до ПНУ — це мешканці Івано-Франківської області. Однак є невелика кількість студентів з регіонів, які не вступали до нашого університету до великої війни. Зокрема, це абітурієнти з Черкаської області, Чернігова, Сум, Полтави, Миколаєва, Херсону та Одеси. Але загалом їх кількість суттєво не вплинула на результати вступу-2024.

Щодо причин того, чому вступники обирають ПНУ, то, за словами Валентини Якубів, їх декілька: «Це в першу чергу, якісна освіта. Також це можливість працевлаштування, а також, безумовно, популярність нашого університету в інформаційному середовищі. Тому нашим пріоритетом є забезпечення якісної освіти нашим студентам».

Також перша проректорка повідомила колегам, що бути у ТОП-10 найкращих університетів України для ПНУ є і досягненням і водночас постійним стимулом, аби надалі не втратити динаміки і продовжувати покращувати свої позиції в авторитетних рейтингах.

  

Сьогодні студенти спеціальності ОП МЕНЕДЖМЕНТ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ закріпили ФК з дисциплін “Вступ до фаху” та “Методологія наукових досліджень”

Сьогодні студенти спеціальності МЕНЕДЖМЕНТ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ відвідали Івано-Франківську обласну універсальну наукову бібліотеку ім. І.Франка у рамках дисципліни «Організація івентзаходів», де Їх радо та привітно зустріли і посприяли пошуку необхідного друкованого видання. Бібліотека – це місце сили, дозвілля та креативу, у якому «кожен з нас може знайти спокій духу, розраду в смутку, моральне оновлення і щастя, якщо тільки вміє “володіти тим дорогоцінним ключем, який відмикає таємничу двері цієї скарбниці”, – Леббок Як сказав Микола Реріх: “Це місце роботи, “храм науки”, науково-дослідний центр, лабораторія, музей, вища школа, світ розуму та очей”. Студентам провели оглядову екскурсію залами, ознайомили з фондами, розповіли про різні заходи, які проводять у «храмі мудрості та науки». Студенти стали новими читачами, оформивши читацькі абонементи Дякуємо за організацію та ознайомчу екскурсію директорці бібліотеки Людмилі Василівні Бабій Людмила Бабій і бажаємо процвітання та подальшого розвитку бібліотечної справи, успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.