Презентація комікс-біографії видатного німецькомовного письменника Франца Кафки

Доцентки кафедри дизайну і теорії мистецтва, докторка мистецтвознавства Надія Бабій, кандидатки мистецтвознавства Леся Семчук, Ірина Чмелик та студенти спеціалізації «графічний дизайн» Навчально-наукового інституту мистецтв долучились до участі у презентації комікс-біографії видатного німецькомовного письменника Франца Кафки, виданої до 100-річчя від дня його смерті.

Подія відбулась за ініціативи Goethe-Institut Lyon у співпраці з Івано-Франківською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. І. Франка – директорка Людмила Бабій, модераторка заходу бібліотекарка відділу соціокультурної проєктної діяльності Марія Ілюк.

В основі пересувної експозиції представлені постерна версія комікс-візуалізації австрійського художника коміксів Ніколаса Малера «Komplett Kafka» («Весь Кафка») та книжкова розкладка Літературного дому в Штутгарті, що подорожують філіями Goethe-Institut по всьому світу.

Мінімалістичні штрихові малюнки Малера нагадують манеру кафкіанської каліграфії, що сам був хорошим ілюстратором.

Спеціально до презентації Надія Бабій підготувала розлогу доповідь «Щоденники Кафки – життя у стилі комікс». Обговорювались питання величного і буденного, життя маленької людини, що потрапила у вир цивілізаційних змін, саморефлексій Кафки та рефлексії на творчість Кафки із сьогодення.

Учасники події дізнались про мультимедіальний талант Франца Кафки, що захоплювався експресивним рисунком, був близький до групи чеських авангардистів та німецьких експресіоністів. Його біографія та творчий спадок досі надихає художників-фантастів і коміксистів, сценографів, кінорежисерів.

         

Студенти-митці відреставрували ікони з колекції музею

10 жовтня було передано відреставровані студентами кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника ікони для Національного заповідника «Давній Галич».

Це є чергові роботи здобувачів освіти виконані в рамках співпраці кафедри та Національного заповідника «Давній Галич».

Студенти 4 курсу Дем`янчук Юлія та Чемерис Вікторія під керівництвом кандидата мистецтвознавства, доцента Юлії Попенюк здійснили реставрацію двох ікон XVIII ст. «Апостол Петро» та «Апостол Филип».

Така співпраця дає можливість студентам покращити свої професійні навички, а музею зберегти цінні твори мистецтва.

   

Студенти ПНУ та ХДУ взаємодіють у культурному просторі

З 7 по 11 жовтня в інституті мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулась навчальна практика для студентів окремих спеціальностей факультету культури і мистецтв Херсонського державного університету.

Зокрема, відбувся показ лялькової вистави за участі артистів Херсонського академічного театру ляльок і творча зустріч з режисером народним артистом України Борисом Чуприною — для студентів кафедри сценічного мистецтва.

У програмі була гостьова лекція Заслуженого діяча мистецтв Олексія Пономарьова «Про використання ІТ технологій в музичному мистецтві». Також представлений камерний концерт здобувачів освіти та викладачів спеціальності «Музичне мистецтво» для студентів різних спеціальностей мистецького спрямування.

В рамках навчання пройшло декілька майстер-класів для студентів-хореографів та серія практичних занять з живопису для студентів спеціальності «Образотворче мистецтво».

Завершилась програма показом виставки робіт юних художників з Херсону і обговоренням можливих спільних культурно-мистецьких та краєзнавчо-туристичних проєктів в найближчі 2 — 3 роки.

Приємно відзначити, що протягом проведення спільних зустрічей між колегами і студентами виникли не тільки корпоративні зв’язки, але й дружні стосунки, які очевидно є важливою основою для майбутньої співпраці між нашими університетами.

Керівник творчої делегації від колег з Херсону , в.о. декана факультету культури і мистецтв ХДУ, доцент Наталія Терешенко та від ПНУ директор навчально-наукового інституту мистецтв, доцент Володимир Федорак. Попередньо поспілкувавшись представники обох університетів вже намітили ряд спільних творчих та наукових заходів на поточний 2024/25 н.р.

 

Закріплення фахових компетенцій з дисципліни “Активні види дозвілля”

Студенти ОП Менеджмент соціокультурної діяльності та ОП Менеджмент соціокультурних проектів та креативних індустрій під керівництвом доц. Тарас Маланюк підкорили г. Синяк та побували на полонині Томнатик у рамках вивчення навчальної дисципліни ” Активні види дозвілля”.