Конкурс наукових проєктів в рамках EDUC-WIDE

Оголошено конкурс наукових проєктів з бюджетами від 25 тисяч євро і більше!

В рамках активностей проєкту EDUC-WIDE, в якому Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника працює разом з Університетом імені Масарика (Чехія), Кальярійським університетом (Італія), Університетом Хайме І у Кастельйоні (Іспанія), Університетом Потсдаму (Німеччина), Університетом Південної Норвегії (Норвегія), Університетом Печа (Угорщина), Паризьким Університетом Нантер (Франція) та Університетом Ренна (Франція) оголошено конкурс на реалізацію спільних дослідницьких проєктів (Seed Projects).

Метою конкурсу є відбір наукових проєктів, що сприятимуть підвищенню рівня співпраці як між університетами альянсу EDUC, так і з локальними дослідницькими екосистемами.

Основна увага спрямовується на тематики, що мають потенціал впливу на «зелені» технології, цифрову трансформацію та досягнення цілей сталого розвитку ООН.

Стратегічними напрямками досліджень і розробок альянсу EDUC є здоров’я та благополуччя впродовж життя, культура та спадщина, справедливість, нерівність та інклюзія, мобільність/розумні міста, дослідження повязані з діяльністю Європейського Союзу, клімат і ресурси, кібербезпека і штучний інтелект, економіка і бізнес, матеріалознавство, біохімія і молекулярна біологія, поведінкові/неврологічні дослідження.

На цьому етапі науковцям Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника необхідно ознайомитися з сферою наукових інтересів дослідницьких інфраструктур університетів альянсу EDUC-WIDE за покликанням https://educ.openup.education/facilities/https://educ.openup.education/projects/ та знайти потенційний партнерів.

Конкурсна заявка передбачає формування міні-консорціуму за участі мінімум двох університетів-партнерів, причому повинна бути виконана обов’язкова умова – один з учасників це Університет імені Масарика, Університет Печа чи Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.

Бюджет такого спільного проєкту – 25,000-75,000 €, тривалість – 12-18 місяців.

Заявки приймаються до 27 січня 2025 року.

Повна інформація про конкурс та пакет необхідних документів знаходиться за покликанням https://www.educalliance.eu/calls/call-for-seed-projects.

Науковці нашого університету мають дуже добру нагоду реалізувати свій дослідницький потенціал. Головне зараз – особиста активність в знаходженні партнерів для формування міні-консорціуму та підготовки спільної грантової заявки.

Творчий вечір пам’яті музиканта-віртуоза Романа Кумлика

Сьогодні в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбувся творчий вечір, присвячений пам’яті Романа Кумлика — музиканта-віртуоза, заслуженого працівника культури України, керівника капели «Черемош», поета-коломийкаря та засновника приватного Музею побуту, етнографії та музичних інструментів. На події були присутні керівництво університету, викладачі, студенти та колеги-музиканти.

Захід організував Центр студентського розвитку ПНУ під керівництвом директорки Мирослави Тимчук. Ведучим заходу був Назарій Тимків.

Перша проректорка ПНУ Валентина Якубів у своєму вітальному слові зазначила: «Ми сьогодні зібралися на надзвичайно важливій події — вшануванні пам’яті нашого прикарпатського музиканта-віртуоза, який створив щось нове, що не вмирає, а продовжує жити й дотепер. Дякую нашим запрошеним гостям-музикантам, які жили та творили разом із Романом Кумликом і сьогодні мають змогу продемонструвати часточку його душі та спадку. Ми робимо велику справу, адже на тлі цієї страшної війни перемогти зможемо тільки тоді, коли будемо разом пам’ятати, шанувати, відтворювати й примножувати наше українське, зокрема наш багатий культурний спадок. Необхідно не лише знати його, а й популяризувати. Почувши чарівні ноти музиканта, маємо проникнути в саме серце… Ми сильні, бо любимо свою мову, свою пісню та свій рідний край».

На початку заходу пролунали зворушені рядки з вірша старшої дочки Романа Лесі Семчик-Кумлик – «Ім’я ми ваше збережемо в горах, воно заслужене, ясне, величне. А пісня, музика по всіх просторах, загомонять- вони ж бо завше вічні».

Друга дочка, Наталія Гузак, яка за професією лікар, повернулася до музики, продовжуючи творчість свого батька та не даючи перерватися мистецькій ниточці.

Дружина музиканта, Марія Кумлик, поділилася теплими спогадами: «Він і досі живий у моєму серці. Був чудовим чоловіком та батьком. У нас різниця у віці була 13 років, але це не завадило нам бути дуже близькими, розділяти всі миті життя та творчості».

У 1992 році Роман Кумлик створив капелу «Черемош», яка об’єднала 15 музикантів. Він особисто збирав та упорядковував репертуар для колективу. Ще в 1980-х роках Кумлика майже офіційно визнали «людиною-оркестром», коли він водночас грав на скрипці, цимбалах, сопілці, зозулі та баяні. Його талант був відзначений премією «Золоті ключі».

У 2000 році Роман Кумлик відкрив приватний музей у своєму родинному домі, збираючи експонати протягом 30 років. Колекція музею включає предмети побуту, старовинний гуцульський одяг, знаряддя праці, монети різних епох, а також унікальні музичні інструменти.

Особливим моментом вечора став живий діалог-інтерв’ю з музикантами, які свого часу співпрацювали з Романом Кумликом. Василь Тимчук, Василь Павлюк, Василь Гараджук, Богдан Хацюк, Юрій Тафійчук та Михайло Кривень — кожен з них поділився історіями знайомства з маестро, спільними досягненнями та спогадами про творчість.

За словами Михайла Кривеня, який гастролював разом з Кумликом до Польщі, їхні виступи там залишили незабутні враження та слід у серцях слухачів.

На завершення вечора на знак пам’яті про Романа Кумлика прозвучала одна з його улюблених пісень — «Гуцулка Ксеня», яка об’єднала всіх присутніх у спільному шануванні його творчої спадщини.

  

Майстер-клас з акварельного живопису для студентів-митців

12 листопада для студентів першого курсу спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в рамках вивчення навчальної дисципліни «Матеріалознавство» (викладач Богдан Бойчук) відбувся майстер-клас з акварельного живопису відомого івано-франківського художника Анатолія Мельника.

Митець поділився власним досвідом творчої діяльності, методами виконання творів мистецтва в техніці акварелі.

Під час майстер-класу митець виконав пейзаж «Полудень у Снідавці».

Студенти отримали відповіді на численні питання.

Щиро дякуємо Анатолію Мельнику  за цікаву та змістовну зустріч!