Міжрегіональний семінар-практикум з хореографічного мистецтва

Представники Навчально-наукового інституту мистецтв Карпатського університету імені Василя Стефаника взяли участь у Міжрегіональному науково-методичному семінарі-практикумі з хореографічного мистецтва «Фольклорні традиції у просторі і часі», який відбувся на базі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Наші науковці представили доповіді на актуальні теми:

• Володимир Федорак, директор Інституту мистецтв, доцент, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України, поділився досвідом у доповіді «Реалізація творчих проєктів Навчально-наукового інституту мистецтв Карпатського університету імені Василя Стефаника в умовах війни».

• Світлана Васірук, завідувачка секції «Хореографія» кафедри сценічного мистецтва і хореографії, презентувала тему «Мета та цілі освітньо-професійної програми «Хореографія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти».

• Наталія Марусик, кандидатка мистецтвознавства, доцентка кафедри сценічного мистецтва і хореографії, виступила з доповіддю «Видатні балетмейстери Прикарпаття».

• Ольга Квецко, кандидатка мистецтвознавства, доцентка кафедри сценічного мистецтва і хореографії, підготувала презентацію «Ретроспективний аналіз народного хореографічного мистецтва Прикарпаття кінця XX – початку XXI століть».

«Сьогодні мистецтво є не лише джерелом натхнення, а й потужним інструментом підтримки національної ідентичності. Наш інститут продовжує реалізовувати творчі проєкти навіть у найскладніших умовах, адже це внесок у культурний фронт України. Ми маємо обов’язок зберігати і популяризувати українське мистецтво, яке зараз, як ніколи, є надважливим», — зазначив Володимир Федорак у своїй доповіді.

Практична частина семінару включала майстер-класи для хореографічних колективів Тернопільської області. Зокрема, Ольга Квецко провела майстер-клас «Танцювальні традиції Бойківщини Прикарпаття: зразки хореографічних постановок», який викликав жвавий інтерес серед учасників.

Організатори семінару висловили вдячність деканці факультету мистецтв ТНПУ Ярославі Топорівській, завідувачу кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва Богдану Водяному, а також Людмилі Щур, керівниці ансамблю «Веснянка».

Захід став платформою для обміну досвідом, популяризації українського хореографічного мистецтва та збереження фольклорних традицій.

       

П’ять кращих студентів університету отримали стипендії Фундації Лозинських

Уже вшосте в Прикарпатському національному університеті відбувся конкурсний відбір студентів на здобуття недержавних стипендій від багаторічного міжнародного партнера університету — Фундації Лозинських (США).

Цьогоріч у відборі взяли участь 26 студентів, серед них — другокурсники, третьокурсники та четвертокурсники освітнього рівня «бакалавр», а також першокурсники освітнього рівня «магістр».

За результатами конкурсу, на підставі рішення голови Фундації пана Аскольда Лозинського, було обрано 5 найкращих студентів, які отримали стипендії в розмірі 800 доларів США.

Стипендіатами стали:

– Юрій Гресько, студент навчально-наукового Інституту мистецтв;

– Андріана Кіщук, студентка факультету психології;

– Мар’яна Худик, студентка економічного факультету;

– Інеса Матіїшин, студентка факультету філології;

– Марія Палійчук, студентка факультету математики та інформатики.

«Щиро вітаю наших стипендіатів! Співпраця із закордонними фундаціями є надзвичайно важливою для нашого університету. Наші досягнення і високі рейтинги свідчать про те, що багато фундацій, як у Польщі, так і в США, звертають увагу на наших студентів. Ця стипендія призначена не лише для успішних, але й для тих, хто зіштовхнувся з життєвими труднощами чи перебуває в складних обставинах. Незважаючи на виклики, наша молодь демонструє вміння сконцентруватися, бути сильними та активно долучатися до різних волонтерських ініціатив. Це є не тільки фінансовою підтримкою, а й свідченням того, що Україна є невід’ємною частиною світової спільноти. Бажаю вам подальших успіхів, віри в себе та сил долати всі труднощі з упевненістю!», — зазначив у вітальному слові в.о. ректора ПНУ Ігор Цепенда.

Нагадаємо, що ПНУ співпрацює з Фундацією Лозинських із 2019 року. Предметом такої співпраці є підтримка студентів, які потребують фінансової допомоги, зокрема тих, хто проживає в сільській місцевості, є сиротами або перебуває в інших складних життєвих обставинах. Водночас стипендіати демонструють високі успіхи у навчанні та активно беруть участь у громадському житті університету.

Вимоги до учасників конкурсу:

– високий рівень досягнень у навчальній діяльності;

– потреба у фінансовій підтримці, проживання у сільській місцевості чи складні життєві обставини (зокрема, сирітство);

– активна участь у громадському житті факультету, інституту або університету;

– своєчасне оформлення анкети на отримання фінансової допомоги;

– наявність підтверджувальних документів про фінансовий стан сім’ї студента.