Підготовка до ЄВІ з іноземної мови у 2024 році

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника надає можливість вступникам до магістратури, які складатимуть єдиний вступний іспит з іноземної мови у 2024 році, ефективно підготуватися до важливого випробування разом із викладачами провідних кафедр університету на курсах підготовки до ЄВІ -2024!

Пропонується зручний формат навчання на підготовчих курсах до ЄВІ – онлайн та офлайн.

Програма підготовки становить 60 годин навчального часу та повністю відповідає вимогам ЄВІ.

Вартість навчання – 2000 грн. за увесь період навчання.

Для реєстрації на курси заповніть форму: https://forms.gle/5BrMan4w2vgvRED28

Початок занять відбувається в міру комплектування груп (15 студентів у групі). Термін навчання – 8 тижнів.

Детальна  інформація  про курси за тел. +380978432630 Наталя Ярославівна.

mail: natalia.barlozecka@pnu.edu.ua

У спорткомплексі “Олімп” ПНУ відбулось відкриття оновленого спортзалу

У спортивному комплексні “Олімп” Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відремонтували спортивний зал. Це – багатофункціональний зал, який може використовуватися для проведення змагань з різних видів спорту. Це значний крок у розвитку спортивної інфраструктури університету та сприятиме подальшому функціонуванню спортивного руху в університетському середовищі.

Ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда розповів, що завдяки підтримці обласної ради нам вдалося реалізувати дуже важливий проєкт не тільки для університету, але й для всієї освітянської спільноти, а також для наших ветеранів. “Він повністю оснащений згідно відповідних норм: починаючи покриттям і закінчуючи освітленням. Тут можуть відбуватися змагання з волейболу, баскетболу, футболу, бадмінтону. Окрім цього є спорядження, яке дозволяє проводити реабілітацію для ветеранів“, – додає ректор.

Разом із ректором Прикарпатського національного університету Ігорем Цепендою оглянули спортивний зал депутати обласної ради на чолі з головою облради Олександром Сичем.

Пізніше відбувся товариський матч з волейболу з викладацьким складом ПНУ та представниками обласної ради.

“Наш візит до спортивного комплексу “Олімп” носить спортивно-діловий  характер. З одного боку ми хочемо подивитися, як були використані кошти з обласного бюджету. А з іншого – проведемо дружню зустріч збірної команди депутатів обласної ради зі збірною командою викладачів Прикарпатського національного університету. Тим самим продемонструємо нашу готовність зустрічатися не тільки у діловій атмосфері, але й у спортивній. І водночас, як завше, пропагуємо здоровий спосіб життя, повагу і любов до фізичної культури і спорту“, – зазначив Олександр Сич.

   

Результати науково-дослідницької роботи в університеті: підсумки за 2023 та завдання на 2024 рік

Сьогодні, 28 лютого, у Прикарпатському національному університеті в змішаному форматі відбулося засідання Вченої ради. Основною подією заходу стала доповідь першої проректорки університету Валентини Якубів стосовно результатів науково-дослідницької роботи в університеті: підсумки за 2023 р. та завдання на 2024 р.

Засідання розпочалося із хвилини мовчання за загиблими внаслідок агресії російської федерації проти України студентами, випускниками та викладачами Прикарпатського університету.

На початку засідання ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда нагородив атестатом доцента кафедри журналістики Галину Пристай; подякою голови Івано-Франківської обласної ради професора, завідувача кафедри анатомії і фізіології людини і тварин Богдана Грицуляка; грамотою за вагомий особистий внесок у розвиток науки Прикарпаття кандидата психологічних наук, доцента кафедри загальної та клінічної психології Олену Хрущ; грамотою Івано-Франківської ОВА завідувача кафедри судочинства, доктора юридичних наук, професора Юлію Кернякевич-Танасійчук; Національна академія педагогічних наук України нагороджує медаллю “Ушинський К. Д.” Олександру Качмар; медалями за заслуги перед університетом декана факультету фізичного виховання і спорту, професора Ярослава Яціва та професора кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Мирона Черепанина; грамотою університету за плідну наукову та навчально-методичну роботу професора кафедри теорії та методики дошкільної та спеціальної освіти Тетяну Потапчук.

У своїй доповіді перша проректорка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Валентина Якубів підсумувала, що у звітному році в університеті досягнуто поставлених завдань щодо розвитку науково-дослідницької роботи за пріоритетними напрямами розвитку наукової діяльності.

В межах звіту висвітлено досягнення науково-педагогічних працівників структурних підрозділів університету, що функціонують в межах 5 наукових напрямів: математичні та природничі науки, біологія та охорона здоров’я, гуманітарні, суспільні та технічні науки.

Найбільшими досягненнями університету щодо результатів науково-дослідної роботи у звітному році були:

1) покращення позицій у міжнародних та національних рейтингах;

2) зростання обсягу залученого фінансування на виконання наукових проєктів;

3) підвищення публікаційної активності науково-педагогічних працівників;

4) покращення якісного складу науково-педагогічного колективу університету (зростання чисельності докторів і кандидатів наук, професорів та доцентів, стипендіатів Кабінету Міністрів, лауреатів державних нагород);

5) діджіталізація процесу обліку та звітності науково-педагогічних працівників;

6) розвиток наукової інфраструктури;

7) підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників;

8) підтримка наукової роботи студентів.

Відзначили те, що у 2023 році в університеті виконувалось 18 вітчизняних науково-дослідних проєктів.

На завершення доповіді Валентина Якубів окреслила основні завдання на прийдешній 2024 рік. З ними та повним текстом Звіту можна ознайомитися тут.

«Пам’ятайте, успіх – це не домінування над іншими, це домінування над власним потенціалом», – підкреслила Валентина Якубів.

Учасники конференції одноголосно схвалили доповідь першої проректорки Валентини Якубів за підсумками результатів науково-дослідної діяльності університету за 2023 рік.

Далі у ході засідання Вченої ради Прикарпатського університету присутні також заслухали низку питань, зокрема, про зміни у складі Вченої ради університету, присвоєння вчених звань, про підтримку кандидатур на вакансію дійсного члена/члена-кореспондента Національної академії наук України, про представлення до нагородження щорічною академічною нагородою імені Василя Стефаника та інші.

       

Запеклі хроніки війни: відвертий діалог бійців зі студентською молоддю

Навчально-виробнича лабораторія виховної та психолого-педагогічної роботи (НВЛВППР) ПНУ продовжує реалізацію комплексно-цільової програми з національно-патріотичного виховання для студентів, створеної на базі НВЛВППР та затвердженої Вченою радою університету 27 вересня 2023 року.

19, 20, 22 лютого 2024 відбулися зустрічі студентів 1-3 курсів фізико-технічного факультету, факультету математики та інформатики, факультету психології, факультету фізичного виховання і спорту, факультету управління. Загальна кількість присутніх на заході– 238 осіб з долученням заступників з виховної роботи та кураторів академічних груп даних підрозділів з військовими ветеранами.

На зустріч зі студентами прийшли військовий ветеран, офіцер ЗСУ Богдан Рожелюк та військовий ветеран Добровольчого Українського Корпусу, керівник Всеукраїнського ГО «Добровольчий Український Корпус», позаштатний радник голови обласної військової адміністрації з питань учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, добровольців в зоні проведення АТО/ООС, помічник депутата обласної ради Віталій Мартинов (псевдо «Віктор Тихенький»).

Теми комунікації бійців з аудиторією: «Запеклі хроніки війни: тяжкі уроки війни та відвертий діалог бійців зі студентською молоддю», «Особливості спілкування з військовослужбовцями і військовими ветеранами та типові зміни у поведінці військових».

Потреба у таких зустрічах була підтверджена десятками різнопланових питань до військових ветеранів ЗСУ від студентської аудиторії та побажаннями щодо подальших аналогічних зустрічей. Заплановані заходи розробляються та організовуються працівниками лабораторії на засадах системності, методичного забезпечення, у співпраці з навчальними структурними підрозділами та створеною ініціативною групою.

Основні напрями реалізації національно-патріотичного виховання в університеті: військово-патріотичний, морально-етичний, громадянсько-патріотичний, екологічний та з питань здорового способу життя.

Цикл національно-патріотичних заходів триває та передбачає долучення усіх навчальних структурних підрозділів університету.

В університеті відкрили виставку «Фабула» Романа Бончука

23 лютого у виставковій залі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відкрили проєкт «Фабула», де представили живопис директора Музею Небесної сотні, члена Національної спілки художників України Романа Бончука, артефакти трипільської культури та нагороди воїнів Інтернаціонального легіону.

Метою виставки – збір донатів, продаж робіт і спрямування коштів на допомогу ЗСУ.

«На виставці представлені 30 робіт, це серія за 4-5 місяців. Кожен день я намагаюсь зафіксувати у полотнах нашу героїчну історію і переосмислити її в різних аспектах: філософських, міфологічних, геополітичних, економічних. Тут такий мікс, рефлексія щодо цифровізації та диджиталізації, де поєднано все для того, щоб людина зрозуміла на скільки унікальна наша історія. Є світові лиха: колапси, кліматичні зміни, роботизація та проблеми глобалізації. Тут актуальність нашої історії ‒ 3D-голограми з Трипілля, а також відзнаки іноземних добровольців Збройних сил України, зібраних дослідницею Іриною Форостян. Після прочитання статті Валерія Залужного, де він сказав, що нам для перемоги потрібна нова зброя, більш сучасна, більш точна, у мене була рефлексія, що насправді наша зброя ‒ ми, тобто козацький дух. Наша зброя — це наша могутня історія і наш непереможний дух. Це був основний меседж і я в останніх роботах намагався це показати», ‒ зазначив художник Роман Бончук.

У проєкті присутня частина з голограмами, актуальними питаннями сьогодення, імовірного майбутнього. Головні меседжі ‒ це актуальність, ретроспектива, концептуальність, дуальність, патерни, інформаційні моделі.

Проєкт «Фабула» ‒ це щоденник модифікації парадигми й спроба фіксації цих змін в Україні, котра в війні виборює щоденно кожен клаптик нашої землі.

У вітальному слові директор Навчально-наукового інституту мистецтв Володимир Федорак наголосив на важливості тематики виставки, яка представляє плинність часу та нелегку ситуацію воєнного часу. Художник дуже вдало вміє передати через певні образи свою думку до сьогоднішнього часу. Тут є і портрети впізнаваних політиків світового масштабу, елементи міфічних істот, де через призму філософії відбуваєть зміна декорацій.

Ірина Форостян, волонтер штабу оборони Прикарпаття, кураторка виставки зазначила на важливості культурного фронту. Ця виставка – це спроба зафіксувати українську позицію, бачення історії. Представлені чотири артефакти-оригінали, які належать музею університету. Щира вдячність вузу, що дозволили виставити їх. Також є репродукції, реконструкції і дуже важливо в цей буремний час, коли руйнуються історичні пам’ятки, зберегти їх.

На відкритті виставки були присутні учні Івано-Франківської художньої школи, які із зацікавленням вбирали всі цікаві думки, трактування мистецьких доробків відомого художника Романа Бончука.

Опісля презентації, для учнів у межах профорієнтації була проведена окрема екскурсія по виставковій залі задля показу робіт як викладачів університету, так і студентів. Виставка-проєкт «Фабула» у виставковій залі Прикарпатського університету триватиме впродовж трьох тижнів.

        

День вшанування памʼяті захисників України

День вшанування памʼяті захисників України Ми повинні пам’ятати військових які поклали своє життя зарадити нашого. З початку повномасштабного вторгнення кожен з нас має людину, яка захищає нашу державу. Батько, брат, друг, чи просто знайомий. Нажаль багато українців віддали найцінніше заради того щоб ми з вами спокійно вчились. Тому просимо вас, в п’ятницю 23.02 о 12:00 біля каплиці інституту вшанувати пам’ять наших воїнів які нажаль вже не повернуться до своїх рідних. Свічка, молитва, хвилина мовчання… це найлегше що ми зараз можемо зробити.

Студенти-митці виконали художнє оформлення інтер’єру школи

В рамках співпраці кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Початкової школи № 9 м. Івано-Франківська студентами кафедри виконано художнє оформлення інтер’єру школи.

Студенти 4 курсу спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Юлія Савич, Наталія Руда, Ольга Руда, Ярослава Долинюк під керівництвом професора Богдана Бойчука виконали настінний розпис на тему: «Сучасна школа».

  

Доцент Т. Маланюк обговорив актуальні питання з мером Івано-Франківська що до перспиктив розвитку екскурсійної справи у місті

Кажуть, що Франківськ – брама до Карпат. А «відкривають» її екскурсоводи. Сьогодні з нагоди професійного свята зустрівся з гідами. Це люди, які відчувають дух міста: як минулого – так і сьогодення. Ми зустрілися, щоб обговорити, як працювати в умовах війни. Аби ті, люди, які приїжджають – отримували повну інформацію про Івано-Франківськ, про наші цінності, історичну спадщину. Мусимо швидко адаптовуватись до умов. Розуміємо, що нас відвідують різні туристи. Багато з тих, хто приїздить пізнати Франківськ – це військові, які приїжджають на реабілітацію та потребують доступності. Є пропозиції від екскурсоводів розробити зменшені 3D моделі різних пам’яток. Аби ті, хто, на жаль, мають проблеми із зором – теж могли «побачити» цікавинки міста. Подумаємо, що можна зробити.

Майдан-2014 засвідчив, що нація боротиметься за свободу України до кінця

Студенти та викладачі кафедри управління соціокультурною діяльністю, шоу-бізнесу та івентменеджменту Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника взяли участь у Мистецькій програмі вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Вона відбулась 20 лютого 2024 року у Музеї Небесної Сотні міста Івано-Франківська. 10 років тому під час Революції гідності в центрі Києва відбулися масові розстріли протестувальників. Надзвичайно важливо, особливо під час війни, не забувати те, з чого все починалось. Бо це фактично була перша битва російсько-української війни. Це була битва за наші цінності, за європейське майбутнє, за свободу. На заході звучала поезія Майдану у виконанні студенток першого курсу кафедри управління соціокультурною діяльністю, шоу-бізнесу та івентменеджменту Романи Червінської та Оксани Федорович, а також пісні учасників вокальної студії «Rainbow music» та гурту «ЯМаріуполь» Народного дому «Княгинин» департаменту культури Івано-Франківської міської ради. У заході взяли участь й учасники подій 2014 року. Зокрема, до всіх присутніх та студентської молоді звернувся сотник ІІІ сотні самооборони Майдану Олександр Ярощук. Також своїми думками поділилася Ірина Гурик —мама героя України, студента Прикарпатського національного університету Романа Гурика, який загинув 20 лютого на Майдані від кулі снайпера. «Дата 20 лютого стала кривавою кульмінацією Революції Гідності та початком московської окупації частини суверенної території України. Події Майдану вчергове засвідчили готовність нації боротися за власні цінності, головною з яких є наша свобода, яку тисячами життів відстоюємо і досі… Найсильніша зброя – наша віра в перемогу!» – зауважила доцент кафедри управління соціокультурною діяльністю, шоу-бізнесу та івентменеджменту Олена Дутчак. «Ті події в 2014 році мають величезне значення для нашого сучасного суспільства. Вони визначили наші цінності та сприяли формуванню національної ідентичності. Революція гідності нагадує нам про важливість активної громадянської позиції та боротьби за права та свободи. Це не тільки історія минулого, але й навчання для майбутнього», – зазначила Романа Червінська.

Девʼяте місце у ТОП-10 найпопулярніших університетів України за версією UniRank!

В авторитетному рейтингу — UniRank University Ranking Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника покращив свою позицію і цього року посів 9 місце! Нас випереджають лише чотири київські, один харківський, два львівських та сумський університети. Рейтинг українських університетів у 2024 році було складено зі 192 закладів вищої освіти.

Рейтинг UniRank University Ranking – це міжнародний неакадемічний рейтинг, що досліджує якість представлення та популярність університетів світу у вебпросторі.

Рейтинг вишів розробляє Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» спільно з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence.

За визначенням UniRank, мета рейтингу полягає в тому, щоб створити неакадемічну таблицю рейтингу найкращих українських університетів на основі дійсних, неупереджених і незалежних джерел веб-аналітики, а не даними, що надані самими університетами.

Для розрахунку позиції в рейтингу застосовується особливий алгоритм, заснований на незалежних показниках, зібраних і оброблених з авторитетних вебджерел.

Детальніше ознайомитися можна за посиланням: https://www.4icu.org/ua/fbclid=IwAR0Wc9IPBsBMkD0eDq