10-та річниця вшанування пам’яті студента університету, Героя Небесної Сотні – Романа Гурика!

20 лютого о 10:20 год у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника біля пам’ятного Обеліску, присвяченому студентам і викладачам, які загинули у боротьбі за незалежність України, відбудуться заходи до 10-ї річниці вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, нашого студента філософського факультету, Героя України, Героя Небесної Сотні Романа Гурика, який загинув під час протистояння на Євромайдані.

Присутніми будуть родина Романа, керівництво університету, викладачі та студенти.

Мистецтво та цифрові інновації в психоемоційному відновленні та реабілітації ветеранів війни

Ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда разом із директором-художнім керівником Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка Ростиславом Держипільським та директором Навчально-наукового інституту мистецтв ПНУ Володимиром Федораком побували на зустрічі, присвяченій методам реабілітації та психоемоційного відновлення, які поєднали інновації та мистецтво. Захід організований від проєкту Art Therapy Force за партнерської підтримки Франківського драмтеатру.

«Методики арт-терапії — дуже важливі сьогодні. Ми від початку російської агресії максимально були задіяні в тому, щоб надавати психологічну допомогу та підтримку ветеранам війни, членам їх сімей, внутрішньо переміщеним особам. Дякую нашим колегам за те, що вони роблять. Я переконаний, що ми спільно зробимо багато добра для тих, хто цього справді потребує», – зазначив ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда.

Art Therapy Force — проєкт громадської організації “АРТ ДОТ”, націлений на відновлення психоемоційного здоровʼя суспільства. У рамках освітнього напрямку керівники створюють онлайн-базу лекцій і методичних матеріалів з арт-терапії, а також впроваджують арт-терапевтичні дисципліни в українських ЗВО. Паралельно вони організовують мистецькі й відновлюючі програми для дітей, внутрішньо-переміщених осіб, ветеранів на базі лікарень, прихистків і закладів культури.

«Мистецтво – це є дуже потужна арт-терапія. Війна почалася ще у 2014 році, але більше часу ми почали приділяти арт-терапіям після повномасштабного вторгнення. Сьогодні українська нація є травмованою, зокрема це військові, родини загиблих воїнів, цивільні, дорослі та діти. Після нашої Перемоги нам потрібно з цим жити та працювати. Ми, як представники мистецтва, хотіли б допомогти та впровадити свою місію, яка б полягала у відновленні. Театр має унікальну можливість вивести людей із стану занепокоєння, тривоги, злості чи розчарування», – заявив директор-художній керівник Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка Ростислав Держипільський.

З літа 2022 року керівники даного проєкту впроваджують методики роботи з VR-шоломами в медичних закладах. Під час реабілітації військових VR використовується як допоміжний засіб, який ефективно знижує фантомні болі, покращує психоемоційний стан і зменшує потребу в медикаментозному знеболенні.

«Нам дуже важлива співпраця із Прикарпатським університетом імені Василя Стефаника, тому що ви є науковою та інноваційною базою. Ви маєте доступ, щоб поєднати академічний та практичний підходи. Ми зможемо разом вибудовувати нові методології і розвивати їх, щоб допомогти суспільству», – наголосила культурна менеджерка, театральна продюсерка і арткураторка, програмна директорка Parade-fest і засновниця ГО «АРТ ДОТ» Вероніка Склярова.

Спікерами на зустрічі були:

• Вероніка Склярова — культурна менеджерка, театральна продюсерка і арткураторка, програмна директорка Parade-fest і засновниця ГО «АРТ ДОТ». Вероніка відкрила зустріч презентацією проєкту Art Therapy Force і розмовою про мультимодальний підхід у арттерапії.

• Пьотр Армяновський — український митець, перформер і режисер, який багато працює з відео і віртуальною реальністю. На заході він розповів про можливості VR-шоломів для реабілітації.

• Найджел Осборн — професор музичних і гуманітарних наук Единбурзького університету, фахівець із медичних гуманітарних наук і мистецьких підходів до травми, з досвідом роботи в зонах конфліктів. Його лекція була присвячена музикотерапії, світовому досвіду та можливостям партнерств для інституцій.

      

Навчально-науковий інститут мистецтв ПНУ придбав тепловізори для ЗСУ

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника активно долучається до військових зборів та завжди працює на підтримку ЗСУ. Зокрема, за останніх 2 місяці працівниками Навчально-наукового інституту мистецтв та їх партнерами було зібрано 49 тисяч гривень для потреб 42 окремої механізованої бригади, 419 батальйону, де служить випускник музично-педагогічного факультету ПНУ Володимир Приймак та наші земляки.

Спільними зусиллями за зібрані кошти було придбано тепловізори «ATN OTS – XLT 160 2-8X» та інші потрібні речі, які вже передані бійцям.

Дякуємо за підтримку священнику УГКЦ о.Павлові Волі, директору Коломийського академічного драмтеатру ім. І. Озаркевича Дмитрові Чибораку та їхнім співробітникам за дієву допомогу. Разом – до Перемоги!

Профорієнтаційна робота очима студента

   16 лютого 2024 року студентки першого курсу спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» Романа Червінська, Ірина Литвиненко разом з професоркою кафедри управління соціокультурною діяльністю, шоу-бізнесу та івентменеджменту Качмар О.В. з метою профорієнтаційної роботи провели зустріч з старшокласниками Угринівського ліцею Угринівської сільської ради обʼєднаної територіальної громади.
Студенти підготували презентацію на тему «Менеджмент соціокультурної діяльності-спеціальність для молодих і креативних».
В процесі спілкування з старшокласниками відбувся жвавий конструктивний діалог: студенти-учні -вибирають майбутнє. У формі вікторини, цікавих тестових запитань , розмов про активне студентське життя і особливості спеціальності, адже головне в житті – не помилитися у виборі.
Сподіваємось, що учнівська молодь долучиться до студентської спільноти спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Чекаємо на Вас!