«Гартовані війною»: звучання душі національної єдності

15 травня в залі Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулося дуже благодійне дійство «Гартовані війною». Ініціаторами та організаторами заходу були кафедра методики музичного виховання та диригування спільно з кафедрою сценічного мистецтва і хореографії.

Учасники виконували патріотичні пісні, читали уривки текстів українських письменників Мирослава Лаюка, Артема Колосова, Павла Вишебаби, а також репортажі зі сайту Ukrainer.net на музику Ганса Циммера. «Гартовані війною» стали справжньою платформою для об’єднання талановитих виконавців та глядачів.

«Кожен з нас наближає той світлий день, який настане незабаром – це наша Перемога. Низький уклін вам за те, що сьогодні ми в черговий раз пригадали і не забули для чого ми живемо та що робимо в період війни. Продовжуйте і наша держава буде мати майбутнє», ‒ зазначив у своєму слові проректор з науково-педагогічної роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Едуард Лапковський.

Директор Навчально-наукового інституту мистецтв, кандидат історичних наук, доцент Володимир Федорак сказав у вітальному слові: «Ідеї не зупинити, час якої настав. Дякую студентам та викладачам кафедра методики музичного виховання та диригування спільно з кафедрою сценічного мистецтва і хореографії, які змогли донести нам ті відчуття трагедії та драми, які ми відчуваємо зі всім українським народом у цій російсько-українській війні».

У програмі прозвучали пісні та тексти, створені за час повномасштабного вторгнення. Зокрема, «Не ходи ти тут» (муз.Vivenne Mort, сл. Максима Кривцова), «Повстанець» (пісня групи Landser, переклад Віталія Нестерчука), «Героям» (сл. та муз. Сергія Тачинця та гурту «Без Обмежень»), «Повільно» (сл. та муз. Adam, хореографія Марії Слободян), «Мати казала» (пісня вікінгів, переклад Eileen, аранжування Perly і Lotry), «Летить куля» (укр. нар. пісня, аранжування Марії Собка), «Голосіння» (муз. Станіслава Людкевича), «Піхота» (сл. і муз. Юрія Журавля, гурт OT VINTA), «300 тисяч!» (муз. The Beatles, сл. Тараса Процишина), «Братику» (сл. і муз. гурту «Не Ждали»), «Подай зброю» (гімн 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейси», сл. та муз. Гліба Бабіча та гурту Kozak System), «Українське сонце» (сл. та муз. Сергія Соловія та гурту Kozak System), «Вознесись, Україно!» (муз. Віталія Маника, сл. Романа Юзви). У патріотичному дійстві брали участь студенти кафедри методики музичного виховання та диригування. Серед них солісти – студенти доцентів Ольги Молодій, Ольги Черсак, Мирослава Петрика, Юрія Волощука: Катерина Момот, Олександр Романишак, Іоана Романович, Степан Подюк, Володимир Грушаник, Василь Стефанів, Назар Данилюк, Марта Орант, Наталія Осадчук, Наталія Коновалова, Надія Петруняк, Лілія Кузь, Ярослав Мельничук, Юрій Гресько, Вікторія Мисинчук. А також, хор «Misterium» (керівник Жанна Зваричук) та чоловічий хор (кервник Олег Колубаєв). Атмосферу дійства створювали студенти кафедри сценічного мистецтва та хореографії Дарія Григораш, Денис Гураль, Анна Копчук-Кашецька, Назарій Тимків, Анна Хитрак, Ангеліна Лаврів та Богдан Тимків.

Концерт був присвячений Збройним силам України, і всі зібрані кошти будуть спрямовані на покупку дронів для 102-ї бригади ЗСУ.

            

Виставка творчих робіт студентів та викладачів

Сьогодні у виставковій залі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулось відкриття виставки творчих робіт студентів та викладачів кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового Інституту мистецтв. Більшу частину експозиції займають твори мистецтва виконані студентами спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація». Це переважно дипломні роботи з чотирьох основних спеціалізацій, які оволодівають здобувачі освіти в стінах навчального закладу: живопису, іконопису, графіки та скульптури.

«Вони демонструють якісну фахову підготовку випускників спеціальності, їхнє вміння роботи з різними матеріалами, техніками; розуміння традиції та сучасних підходів до вирішення мистецьких завдань», – розповів завідувач кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Петро Кузенко.

«Завдяки Інституту мистецтв та вашій кафедрі наш університет набуває унікальної самобутності та різноманітності. Та орда, яка йде зі сходу, немає жодних шансів тільки тому, що є такі, як ви! Тому що ви творити неймовірне, передаєте той код нації, який присутній у ваших роботах. Дякуємо за те, що наш мистецький центр не залишається тільки пустими стінами, а наповнюється змістом, духом і загалом тим, що не можна передати словами. Це потрібно тільки відчути», – зазначив проректор ПНУ Сергій Шарин.

Органічним доповненням до представлених на виставці студентських робіт є твори мистецтва виконані викладачами кафедри – досвідченими митцями, які ведуть практичні фахові дисципліни: заслуженого діяча мистецтв України, професора Богдана Бойчука, заслуженого художника України, доцента Володимира Сандюка, заслуженого діяча мистецтв України, доцента Миколи Якимечка, кандидата мистецтвознавства, доцентки Юлії Попенюк, старших викладачів кафедри – Лариси Сандюк та Володимира Кіндрачука, асистента Ольги Михайлів.

«Тут вирує особлива аура, яку творять творчі особистості. Це місце сили Прикарпатського університету, де постійно генеруються нові ідеї, панує молода, жива енергія. Бажаю всім нам здобути швидку Перемогу, щоб ми мали можливість у мирному часі України розвиватися ще більше та робити міжнародні проєкти!», – підкреслив директор Навчально-наукового Інституту мистецтв Володимир Федорак.

У рамках відкриття виставки відбулася презентація каталогу творчих робіт студентів кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації ПНУ. У Каталозі представлено творчі роботи здобувачів освіти з рисунку, живопису та фахових спеціалізацій, зокрема графіки, малярства, іконопису, скульптури. Ілюстрації творів мистецтва поєднуються із світлинами, що відображають творчий процес студентів, особливості їх праці в аудиторіях інституту та під час практик.

ВИШИВАНКА-СИМВОЛ УКРАЇНИ

Колектив кафедри управління соціокультурною діяльністю, шоу-бізнесу та івентменеджменту вітає з Днем вишиванки! Дякуємо всім військовим, які надлюдськими зусиллями, власними життями дарують нам можливість одягати вишиванку, бути українцями, жити…